Doprava ZADARMO od 200 € | 13 predajní po celom Slovensku

Chcete aj vy kuchyňu snov?

Nenechajte sa rozhodiť, ak sa úplne necítite silní v kramflecích pri plánovaní alebo neviete kde začať. Naši skúsení odborníci sú tu pre vás. Zavolajte nám alebo napíšte (shop@siko.sk), radi vám poradíme a všetko spoločne vyriešime. Náš tím sa vie postarať úplne o všetko. Prípadne si rovno môžete dojednať schôdzku na predajni.

A v prípade, že ste stále trochu nervózny, čo vás na schôdzke čaká, čo si máte pripraviť, ako budeme spoločne postupovať, tak tu sme pre vás pripravili taký malý "ťahák".
Moderní kuchyně SIKO

1. NA ČO KUCHYŇU POUŽÍVATE?


Zamyslite sa nad tým, na čo chcete kuchyňu využívať a ako v nej chcete žiť.
 • Patríte k tým, ktorí preferujú pri varení hlavne rýchlosť a jednoduchosť (na väčšinu úkonov vám stačí mikrovlnná rúra), alebo sa nezaobídete bez pomoci sofistikovaných kuchynských spotrebičov?
 • Chcete, aby bol priestor kuchyne schovaný, alebo naopak v centre diania vášho domova, prepojený s obývacou izbou? Je tento priestor len vašou doménou, alebo sa do varenia zapája aj partner, deti či prichádzajúce návštevy?
 • Predstavujete si ho ako multifunkčný priestor, ktorý bude občas slúžiť aj ako herňa, študovňa, kde sa deti pripravujú do školy, alebo
  pracovňa vo chvíli, kedy si môžete v práci vziať home office?

Ak už s kuchyňou máte nejakú osobnú skúsenosť, napíšte si zoznam svojich zvyklostí a rituálov na papier, aby ste sa podľa neho mohli ďalej orientovať.
Uspořádejte si prostor v kuchyni

2. USPORIADAJTE PRIESTOR


Ak vaša kuchyňa nepatrí medzi najväčšie, máme pre vás dobrú správu. Pre pohodlnú prevádzku nezohráva natoľko významnú úlohu veľkosť, ako skôr usporiadanie priestoru a jeho efektívne využitie.
 
 • Aj v úzkom priestore, ktorý umožňuje iba lineárne riešenie kuchynskej linky, môžete získať väčší rozlet vďaka vstavaným spotrebičom.
 • Vysoké skrinky siahajúce od podlahy po strop s praktickým vysúvaním nahradia samostatnú komoru.
 • Drez vybavený veľkou doskou na krájanie a košíkmi na umývanie ovocia a zeleniny vám uľahčí prípravu jedla.

Nezabúdajte pri tom, že aj lineárna dispozícia linky umožňuje doplnenie kuchynským ostrovčekom alebo integrovaným jedálenským stolom.
Moderní kuchyně SIKO

3. NARYSUJTE PRACOVNÝ TROJUHOLNÍK


Pri zariaďovaní kuchyne sa fantázii medze nekladú. Jediné, na čo by ste nemali zabudnúť, je fakt, že všetky kuchynské práce prebiehajú medzi tromi základnými bodmi – sporákom, chladničkou a drezom. Aby sa vám v kuchyni dobre pracovalo, situujte ich tak, aby práce spojené s týmito centrami na seba logicky nadväzovali. Strážte si tiež vzdialenosti medzi týmito bodmi, ktoré by nemali byť viac ako 6 metrov a menej ako 90 cm. Ak tieto vzdialenosti pri plánovaní nedodržíte, hrozí riziko, že sa pri varení budete cítiť stiesnene, alebo sa naopak príliš nabeháte.

Konkrétnejšiu predstavu o usporiadaní kuchyne vám poskytne jej pomyselné rozdelenie na zóny:
 • Zóna zásob bude zahrňovať komoru a chladničku,
 • zóna ukladania skrinky s riadom a kuchynskými potrebami,
 • v zóne umývania bude situovaný drez a umývačka riadu,
 • pod zónou prípravy si predstavte pracovný pult
 • a v zóne varenia/pečenia nájdete samozrejme varnú dosku a rúru.
Návrh kuchyně SIKO

Plánujte kuchyni jednodušše

4. PLÁNUJTE JEDNODUCHO


Keď ste si kedysi chceli naplánovať kuchyňu, museli ste siahnuť po štvorčekovom papieri, ceruzke a pravítku. Neskôr sa na scéne objavili
počítačové plánovacie programy, ktoré umožnili 2D zobrazenie. Dnes vám plánovanie nezaberie viac než pár minút a výsledok vidíte
okamžite v 3D vďaka intuitívnemu plánovaču.

OBJAVTE KÚZLO VIRTUÁLNEJ REALITY A POMOCOU 3D OKULIAROV VSTÚPTE DO VAŠEJ NOVEJ VYSNÍVANEJ KUCHYNE


3D brýle SIKOAKO NA TO? Je to jednoduché.

Zastavte sa u nás v ktorejkoľvek predajni SIKO. Návrh vašej vysnenej kuchyne vytvoríme priamo pre
vás, v novom špeciálnom konfigurátore, ktorý má túto špeciálnu funkciu. Na e-mail vám pošleme odkaz na spracovaný návrh vašej novej kuchyne. Stačí iba kliknúť a návrh si jednoducho otvoríte na počítači, tablete či mobile.
Ako darček ZADARMO k návrhu kuchyne od nás získate špeciálne 3D OKULIARE. Stačí do nich iba vložiť váš mobil s otvoreným návrhom kuchyne a môžete vstúpiť. Privíta vás svet virtuálnej reality, v ktorej si svoju novú kuchyňu prezriete tak, ako keby ste stáli priamo v nej. Necháte na sebe pôsobiť
kombináciu farieb, ktoré ste si vybrali, rozloženie skriniek, umiestnenie spotrebičov… jednoducho celú kompozíciu. Malá ukážka - už sa vidíte, ako v takej kuchyni varíte alebo raňajkujete nad šálkou voňavej kávy?

Nenechajte si ujsť tento zážitok. Stojí to za to!
Kuchyně SELMA

5. Montujeme s radosťou


Kuchyňa vám radi namontujeme, aby ste z nej mali dlhú dobu veľkú radosť. A ak ste manuálne zruční a urobí vám radosť si ju postaviť sami, smelo do toho. Vaša radosť je aj naša radosť 😊

Nezostáva nám už nič iné, než vám popriať dobrú chuť!

Tešíme sa na vás
 
Projektový konzultant

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kúpeľňa i kuchyňa bez starostí

 • komfortný zákaznícky prístup
 • vaše maximálne pohodlie a úspora času
 • pravá ruka pre váš projekt
Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcete vedieť viac


Dohodnúť schôdzku