Doprava ZADARMO od 200 € | 13 predajní po celom Slovensku

Pred nákupom kuchyne

Chcete aj vy kuchyňu snov?

Nenechajte sa rozhodiť, ak sa úplne necítite silní v kramflecích pri plánovaní alebo neviete kde začať. Naši skúsení odborníci sú tu pre vás. Radi vám poradíme a všetko spoločne vyriešime. Náš tím sa vie postarať úplne o všetko​​​​​​​ dojednať schôdzku na predajni.

Dohodnúť schôdzku

A v prípade, že ste stále trochu nervózny, čo vás na schôdzke čaká, čo si máte pripraviť, ako budeme spoločne postupovať, tak tu sme pre vás pripravili taký malý "ťahák".

1. Na čo všetko využívate kuchyňu?

 

Zamyslite sa nad tým, na čo chcete kuchyňu využívať a ako v nej chcete žiť. 

  • Patríte k tým, ktorí preferujú pri varení hlavne rýchlosť a jednoduchosť (k väčšine úkonov vám stačí​​​​​ mikrovlnka), alebo sa nezaobídete bez pomoci sofistikovaných​​​​​​​ kuchynských spotrebičov?
  • Chcete, aby bol priestor kuchyne schovaný, alebo naopak v centre diania vášho domova, prepojený s obývacou izbou?
  • Je tento priestor len vašou doménou, alebo sa do varenia zapája aj partner, deti či prichádzajúce návštevy?
  • Predstavujete si ho ako multifunkčný priestor, ktorý bude občas slúžiť ako herňa, študovňa, kde sa deti pripravujú do školy, alebo pracovňa vo chvíli, keď si môžete vziať v práci home office?

Pokiaľ už s kuchyňou nejakou osobnú skúsenosť máte, spíšte si zoznam svojich zvyklostí a rituálov na papier, aby ste sa podľa neho mohli ďalej orientovať.

2. Usporiadajte priestor

 

Ak vaša kuchyňa nepatrí k najväčším, máme pre vás dobrú správu. Pre pohodlnú prevádzku nehrá takú úlohu veľkosť, ako skôr usporiadanie priestoru a jeho efektívne využitie.​​​​​​​
 

  • Aj v úzkom priestore, ktorý umožňuje iba lineárne riešenie kuchynskej linky, môžete získať väčší rozlet vďaka vstavaným spotrebičom.
  • Vysoké skrinky siahajúce od podlahy po strop s praktickými výsuvmi vám zase plnohodnotne nahradia samostatnú špajzu.
  • Drez vybavený veľkou krájacou doskou a košíkmi na oplachovanie ovocia a zeleniny vám uľahčia prípravu jedla.
Navyše nezabudnite, že aj lineárna dispozícia linky umožňuje doplnenie kuchynským ostrovčekom alebo integrovaným jedálenským stolom.


Viac o dispozícii kuchyne

3. Narysujte pracovný trojuholník

 

Pri zariaďovaní kuchyne sa fantázii medze nekladú. Jediné, na čo by ste nemali zabudnúť, je fakt, že všetky kuchynské práce prebiehajú medzi tromi základnými bodmi - sporákom, chladničkou a drezom. Aby sa vám v kuchyni dobre pracovalo, situujte ich tak, aby práca s týmito centrami na seba logicky nadväzovali.

Dávajte si tiež pozor na to, aby vzdialenosti medzi týmito bodmi nemali viac ako 6 metrov a menej ako 90 cm. Pokud tyto Ak tieto vzdialenosti pri plánovaní nedodržíte, hrozí riziko, že sa pri varení budete cítiť stiesnene, alebo sa naopak príliš nabeháte. Konkrétnejšiu predstavu o usporiadaní kuchyne vám ponúkne jej pomyselné rozdelenie na zóny.

Zóna zásob bude zahŕňať špajzu a chladničku, zóna ukladania skrinky s riadom a kuchynskými potrebami, v zóne umývania bude situovaný drez a umývačka riadu, pod zónou prípravy si predstavte pracovnú dosku a v óne varenia / pečenia nájdete samozrejme​​​​​​​ varnú dosku a rúru.​​​​​​​

4. Plánujte jednoducho

 

Predtým, keď ste si chceli naplánovať kuchyňu, ste museli siahnuť po štvorčekovom papieri, ceruzke a pravítku. Neskôr sa na scéne objavili počítačové plánovacie programy, ktoré umožnili 2D zobrazenie. Dnes vám plánovanie nezaberie viac ako pár minút a výsledok vidíte okamžite v 3D vďaka intuitívnemu plánovaču.​​​​​​​


Viac o plánovači

5. Montujeme s radosťou

 

Kuchyňu vám radi namontujeme, aby ste z nej mali dlhú dobu veľkú radosť. A ak ste manuálne zruční a urobí vám radosť si ju postaviť sami, smelo do toho. Vaša radosť je aj naša radosť 😊.


Viac o kuchyni na kľúč
​​​​​​

Nová kuchyňa s MONTÁŽOU ZADARMO. 

Plánujete nákup novej kuchyne? Neváhajte a využite práve teraz výhodnú ponuku.

 

Nezostáva nám už nič iné, než vám popriať dobrú chuť! Tešíme sa na vás

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kúpeľňa i kuchyňa bez starostí
 
  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt
Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcete vedieť viac

Dohodnúť schôdzku
   

Mohlo by vás zaujímať

Dispozície kuchyne
Pre dobre fungujúci kuchyni je potrebné maximálne využiť priestor.
Štýlové riešenia kúpeľní
Inšpirujte sa u našich dizajnérov a kúpte si kuchyňu bez starostí.
Grafický návrh kuchyne
Naplánujeme pre vás kuchyni podľa vašich predstáv.
Kuchyne na mieru
Vyberte si zo širokej ponuky našich kuchýň na mieru. 
Teraz s​​​​​​​ montážou ZADARMO.​​​​​​​​​​​​​​
Nešváry v kuchyniach
Všetci opakujeme chyby, ktorých skôr či neskôr začneme ľutovať.
​​​​​​​​​​​​​​
Katalóg kuchyne
Prelistujte katalóg kuchýň a načerpajte inšpiráciu.