Doprava ZADARMO od 400 € | 13 predajní po celom Slovensku

Dispozícia kuchyne

Dispozície kuchyne

Veľmi dôležitým prvkom dnešnej moderne riešenej kuchyne tiež je, aby správne zapadla do obytného priestoru. Pre dobre fungujúcu kuchyňu je nevyhnutné maximálne využiť priestor, aby mala čo najväčšiu úžitkovú plochu. Zároveň však musí byť zabezpečený dostatok miesta pre voľný pohyb a správna ergonómia.

​​​​​​​

Kuchyne lineárne


Najjednoduchšie riešenie kuchynskej linky je jej usporiadanie do priamky, ktorú obyčajne tvorí jednoliaty pás horných a dolných skriniek. V záujme maximálne efektívneho využitia priestoru môžu byť na jednom alebo oboch koncoch linky umiestnené vysoké skrine či nábytkové moduly so vstavanými spotrebičmi. V súlade s trendom odľahčovania kuchýň môžu líniu horných zatvorených skriniek rozbíjať poličky alebo nástenné boxy s denne používaným riadom.

Kuchyne do L


Zostavy v tvare písmena L sú praktické, pretože poskytujú ľahký prístup ku všetkým zónam. Relatívnou nevýhodou tohto usporiadania môže byť „hluchý“ roh, ktorý býva najmä pre osoby nižšieho vzrastu ťažko dostupný. V kuchyniach, v ktorých nie je miesta nazvyš, tento problém odpadá vďaka inštalácii rohového drezu alebo varnej dosky. V ostatných prípadoch sa tento priestor obyčajne stáva miestom na odkladanie malých kuchynských spotrebičov.

Kuchyne do U


Zostavy kopírujúce tvar písmena U dokážu poskytnúť veľkú pracovnú plochu a dostatok úložného priestoru aj na pomerne malej ploche. Svojich prívržencov si získavajú veľkou variabilitou, ktorá napríklad umožňuje pracovať s rôznymi výškami pracovnej plochy (napr. ergonomicky priaznivejšie nižšie umiestnenie varnej dosky a vyššia poloha drezu).

Kuchyne paralelné


Obojstranné usporiadanie, ktoré tvoria dve protiľahlé zostavy, poskytuje najefektívnejšie využitie priestoru a zároveň veľmi pohodlné varenie. Jeho limit spočíva v tom, že tu pravdepodobne neusadíte návštevy. Vzdialenosť medzi zostavami by totiž nemala byť väčšia ako 130 cm, aby ste pri varení nemuseli robiť zbytočné kroky naviac.

Kuchyne s polostrovčekom


Poloostrovné usporiadanie vychádza z „účkovej“ kuchyne. Rozdiel je v tom, že tvar pôvodne otvorenej podkovy zľahka uzatvára predĺžená kuchynská linka alebo dlhšia pracovná doska, slúžiaca napríklad ako pult na jedenie.

Kuchyne s ostrovčekom


Ostrovček patrí aktuálne k najobľúbenejším prvkom kuchyne. Dôvod? Je nielen esteticky zaujímavý, ale prináša aj celý rad sociálnych výhod. V spojení s obývacou izbou vťahuje toho, kto varí, do diania a komunikácie, a keďže je dostupný zo všetkých strán, nabáda k zapojeniu sa do prípravy pochúťok aj ostatných členov domácnosti.​​​​​​​

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kúpeľňa i kuchyňa bez starostí
 
  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt
Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcete vedieť viac

Dohodnúť schôdzku
   

Mohlo by vás zaujímať

Pred nákupom kuchyne
Na čo sa pripraviť, ako postupovať pri plánovaní novej kuchyne?
Štýlové riešenia kúpeľní
Inšpirujte sa u našich dizajnérov a kúpte si kuchyňu bez starostí.
Grafický návrh kuchyne
Naplánujeme pre vás kuchyni podľa vašich predstáv.
Kuchyňa na kľúč
Kuchyňa vám nielen navrhneme, ale aj odborne namontujeme.
Nešváry v kuchyniach
Všetci opakujeme chyby, ktoré skôr či neskôr začneme ľutovať.
Katalóg kuchyne
Prelistujte katalóg kuchýň a načerpajte inšpiráciu.