Ako vybrať kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok je elegantný aj praktický pomocník v každej modernej kúpeľni. Ukryje všetko, čo nechceme ukazovať na obdiv a zároveň potrebujeme mať po ruke. Dostatok úložného priestoru pre všetko potrebné, či už v závesnej skrinke, stojacej na nožičkách alebo skrinke pod umývadlom určí, aká praktická vaša kúpeľňa bude. Farba a tvar dodá štýl.

Jednoduchý sprievodca výberom kúpeľňového nábytku

Závesné skrinky alebo tie stojace, na nožičkách?

Výber kúpeľňovej skrinky je záležitosť nielen designu, ale aj praktickosti a pohodlného prístupu k úložnému priestoru. Svoju rolu hrá jednoduché upratovanie kúpeľne. Zvážte, či budú stáť jednotlivé skrinky na nožičkách, na sokli, alebo dáte prednosť zaveseným skrinkám na stene. Tvar skriniek ovplyvňuje ako ľahký prístup do skrinky vám umožní. Úzke vysoké skrinky zaistia pohodlný prístup, rohové kúpeľňové skrinky zase pomôžu dômyselne využiť inak prázdny roh.

Náporu vody odolá len vysoká kvalita nábytku

Myslite na to, koľko členov domácnosti a ako často bude kúpeľňu používať. Čím väčšie rušno v kúpeľni, tým viac vody všade okolo. Aby mohol nábytok čo najlepšie odolávať náporom vody a vlhka, odporúčame siahnuť po tom najkvalitnejšom. S dobre ošetrenými hranami proti rozlepeniu, s využitím PUR lepidla a pod., rovnako tak s povrchom ošetreným kvalitným niekoľkovrstvovým lakom. Nemenej dôležité je vybrať nábytok s kvalitným kovaním a pojazdmi.

Skrinka pod umývadlo alebo umývadlo so skrinkou?

Kúpeľňové skrinky vám pomôžu využiť kúpeľňu do posledného centimetra. Poskytujú toľko potrebný úložný priestor. Najobľúbenejšia je skrinka pod umývadlo. Máte tak všetko ihneď po ruke. Ideálnym riešením malej kúpeľne je skrinka rovno s umývadlom. Máte tak istotu, že k sebe perfektne ladí, rozmerom aj štýlom. Trend pre modernú kúpeľňu je doska a umývadlo na dosku. Bohatý výber dekorov v imitácii dreva, betónu alebo obľúbenej bielej umožňuje dokonale zladiť kúpeľňový nábytok so štýlom vašej kúpeľne.

Vybavenie kúpeľňových skriniek

Vybavenie kúpeľňovej skrinky ide ruka v ruke s praktickosťou. Praktickým pomocníkom sú skrinky vybavené košom na bielizeň ukrytým vo vnútri. Nepostrádateľným pomocníkom je zrkadlo do kúpeľne. Potrebujete na seba vidieť. Nezáleží na tom, či ide o závesné zrkadlo, kozmetické zrkadlo alebo rovnú skrinku so zrkadlom. Vždy by malo byť správne osvetlené, najlepšie LED osvetlením.

Najpoužívanejšie materiály pre kúpeľňový nábytok

Do kúpeľne môžete v zásade umiestniť akýkoľvek nábytok. Dôležité je, aby materiál nábytku dokázal odolávať vlhkosti. To zaistí jeho povrchová úprava. Najpoužívanejším materiálom pre kúpeľňové skrinky je drevotrieska. Samotné dvierka skriniek aj prednej časti zásuviek bývajú najčastejšie z lakovanej alebo dyhovanej MDF. Do kúpeľne zariadenej v prírodnom štýle bude ladiť kúpeľňový nábytok z masívu, exotických drevín, prírodného ratanu alebo bambusu. Využíva sa aj dyha. Elegantne vyzerá aj sklo alebo kameň alebo imitáciu betónu. Aj keď kúpeľňový nábytok spoľahlivo odolá vlhkosti, majte na pamäti, že dlhodobé pôsobenie vody alebo časté používanie abrazívnych prípravkov stopy na nábytku jednoducho zanechá.

undefined

Zväčšite objem úložného priestoru vo svojej kúpeľni

Dostatok úložného priestoru v kúpeľni je nevyhnutný pre každú domácnosť. Čím viac ľudí kúpeľňu užíva, tým viac úložného priestoru si kúpeľňa žiada. Niekedy jedna alebo dve zásuvky v skrinke pod umývadlom skrátka nestačí. Objem úložného priestoru pohodlne a vkusne zväčšíte pomocou najrôznejších doplnkových skriniek - závesných, vysokých aj nízkych. Moderné sú voľne stojace skrinky, regály aj otvorené police. Dokonalým pomocníkom sú skrinky s košom na bielizeň vo vnútri, taburet na sedenie s úložným priestorom aj kontajnery na kolieskach. Najrôznejšie drobnosti ukryjete do zrkadlovej skrinky - galerky.

Zrkadlá do kúpeľne

Bez zrkadla nie je kúpeľňa kúpeľňou. Je to náš praktický pomocník a zohráva aj dizajnovú úlohu. Rôzna veľkosť zrkadla a vhodné nasvetlenie dokáže navyše kúpeľňu opticky zväčšiť. Vhodne zvolený design zrkadla pomôže doladiť štýl kúpeľne. Neviete, pre aké zrkadlo sa rozhodnúť? Bohatú inšpiráciu nájdete v štýlových kúpeľniach od našich dizajnérov. Vybrali do kúpeľní zrkadlá zavesené, lepené priamo na stenu, zrkadlá s rámom aj bez rámu, oválne aj hranaté zrkadlá vrátane LED osvetlenia. Pokiaľ máte zálusk na niečo naozaj originálne, môžete si nechať vyrobiť zrkadlo na mieru, presne podľa vašich predstáv.

ZRKADLÁ

undefined
undefined

Moderné osvetlenie do kúpeľne

Správne osvetlenie do kúpeľne musí byť dokonale funkčné, praktické, dokáže sa opticky hrať s veľkosťou priestoru a pomôže navodiť aj potrebnú relaxačnú náladu. Je na vás, akú formu osvetlenia zvolíte. Budú to osvetlené zrkadlá, zrkadlové skrinky s osvetlením, stropné svietidlá alebo nástenné sveta? Moderný trend je jednoznačne LED osvetlenie, pre svoju vysokú svietivosť, energetickú úsporu a životnosť. Do kúpeľne vyberajte vždy osvetlenie, ktoré má vysoký stupeň krytia IP – teda stupeň ochrany pred vniknutím vody. Čím vyššie je číslo, tým lepšia, tesnejšia konštrukcia svietidla a bezpečnejšia.

OSVETLENIE

Štýlová kúpeľňa i kuchyňa bez starostí

  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt
Dohodnúť schôdzku
konzultant.jpg