Upraviť filtre

Drezy

Bez drezu sa v kuchyni nezaobídete, a to aj napriek  umývačkám riadu. Aj v modernej kuchyni je potrebný praktický drez, preto sa uistite, že ste si vybrali ten správny.

To, pre aký materiál drezu sa rozhodnete, závisí vo veľkej miere od toho, ako často plánujete drez používať a koľko peňazí do neho chcete investovať. Nerezové drezy sú najekonomickejšou voľbou a v tuzemsku sú stále najrozšírenejšie. Granitové drezy im šliapu na päty. V porovnaní s bežnými nerezovými drezmi sú veľmi odolné, nepoškriabu sa a sú dostupné v rôznych farbách. Najobľúbenejšie sú antracitové a čierne drezy. Hodia sa do každej modernej kuchyne. Biele alebo béžové granitové drezy sa hodia do rustikálnych kuchýň. Štýlové, aj keď finančne náročnejšie, sú keramické drezy typické pre chalupárske a vidiecke kuchyne.

Drez vyberajte aj podľa tvaru. Správny tvar drezu vám v kuchyni značne ušetrí miesto a pomôže s praktickosťou. Predtým obľúbené okrúhle drezy sa pomaly nahrádzajú obdĺžnikovými alebo štvorcovými, ktoré sú podstatne praktickejšie na používanie. Ak to usporiadanie kuchyne umožňuje, odporúčame kuchynský drez s odkvapkávačom – ľahko naň položíte opláchnutý riad alebo potraviny. Veľkým pomocníkom vo veľkej kuchyni je dvojdrez, ktorý jednoducho oddelí napríklad špinavé veci od opláchnutých. V prípade rohových kuchýň je roh ideálnym miestom na umiestnenie rohového drezu,  odkvapkávačmi na oboch stranách drezu.

Kdrezu patrí aj drezová batéria.Pri výbere drezovej batérie siahnite vždy radšej po tej úspornej a s praktickými vychytávkami ako je drezová batéria s vyťahovacou sprškou a pod. Praktické a často cenovo výhodnejšie sú sety drezu a batérie. Sú štýlovo a farebne zladené a dokonale sa k sebe hodia.

Nezabudnite ani na praktické doplnky k drezom. Povýšia drez na multifunkčné miesto. Ak chcete mať istotu, že vám príslušenstvo k drezu dokonale sadne, vyberte si sortiment, ktorý zodpovedá značke vášho drezu. Väčšinu príslušenstva ponúkajú spoločnosti Blanco i Franke  alebo Schock.

951 produktov
Videli ste 36 z 951 produktov