Před nákupem koupelny

Nenechajte sa rozhodiť, ak sa úplne necítite silní v kramflecích pri plánovaní alebo neviete kde začať. Naši skúsení odborníci sú tu pre vás. Radi vám poradíme a všetko spoločne vyriešime. Náš tím sa vie postarať úplne o všetko dojednať schôdzku na predajni.

Dohodnúť schôdzku

A v prípade, že ste stále trochu nervózny, čo vás na schôdzke čaká, čo si máte pripraviť, ako budeme spoločne postupovať, tak tu sme pre vás pripravili taký malý "ťahák".
pred-nakupem-koupelny-2.jpg

1. Posúdenie vašich potrieb a možností

Zaobstaranie novej kúpeľne je významný krok, ktorý sa nerobí každý deň. Je to rozhodnutie, ktoré vás bude sprevádzať životom po mnoho rokov. Preto je potrebné venovať mu dostatok času a úsilia. Predtým, než si urobíte konkrétnu predstavu o vašej novej kúpeľni, odpovedzte si na nasledujúce otázky:

Chcete stavať novú kúpeľňu alebo rekonštruovať?
Teda: máte pri tvorbe kúpeľne (relatívne) voľnú ruku alebo ste už dopredu obmedzení konkrétnym priestorom?

Ak rekonštruovať, chcete meniť dispozície, polohu priečok, atď?
Nebude lepšie miesto prostého nahradenia starých predmetov novými zamyslieť sa aj nad iným priestorovým riešením kúpeľne?

Pokiaľ áno, čo všetko vám umožňuje daný priestor?
Je potrebné zvážiť reálne možnosti priestoru. Poznať skladbu priečok - sú murované, sadrokartónové alebo je to umakartové jadro? Existujú obmedzenia zo strany úradov? Napríklad povolí vám statik nahradiť umakartové jadro murovanými stenami? Kde sú vývody vody, elektriny, odpadu? Možno ich posúvať?

Čo všetko v kúpeľni chcete mať?
Je potrebné si uvedomiť, že ponuka na trhu sa za posledných 20 rokov výrazne zmenila. Dokázali ste si pred 20 rokmi predstaviť v kúpeľni bidet, závesné WC, pisoár alebo masážnu sprchu? Vyhrievanú podlahu? Rohovú masážnu vaňu? O tom všetkom a mnohom ďalšom by ste mali teraz premýšľať. Mali by ste mať jasno, čo je pre vás priorita. Je ale dobré tiež vedieť, čo sa vám síce páči, ale ste ochotní oželieť. Postaviť kúpeľňu bez kompromisov sa podarí len zriedka – je teda potrebné byť na ne pripravený. Čo je pre moju novú kúpeľňu najdôležitejšie?

Rozmysleli ste si usporiadanie priestoru novej kúpeľne? Hrajte sa a navrhujte usporiadanie novej kúpeľne podľa vašich predstáv v našom 2D konfigurátore.

VIAC O KONFIGURÁTORE

2. Plánovanie rozpočtu

Jeden priestor má mnoho spôsobov využitia a teda aj veľmi široké rozpätie nákladov na jeho zariadenie. Ak ste si poctivo odpovedali na predchádzajúce otázky, môžeme prikročiť k stanoveniu približného rozpočtu. Začnime tým, že si povieme, koľko chcete do novej kúpeľne investovať. Podľa toho je potrebné riešiť výber konkrétnych predmetov. Veci sú rôzne kvalitné a teda aj rôzne drahé. Vaňa vás môže stáť okolo dvoch, ale aj napríklad dvadsaťtisíc. Sprchový kút tiež kúpite za tri, tridsať ale aj tristotisíc. Vždy je potrebné posudzovať vaše nároky na kvalitu a finančné možnosti. Niekedy je lepšie si mierne priplatiť a získať tak výrobok, ktorý vám bude lepšie slúžiť a vydrží niekoľkokrát dlhšie, než o trochu lacnejší variant.

A naopak sú veci, do ktorých je zbytočné investovať prehnané čiastky. Pri stanovovaní rozpočtu je potrebné si uvedomiť, že cena kúpeľne nie je tvorená iba hodnotou materiálu, ale že niečo stojí aj samotná práca. A ak nie ste naozaj šikovný domáci majster alebo ideálne priamo murár, obkladač, inštalatér a elektrikár v jednej osobe, potom by ste mali vedieť, že cena práce spravidla tvorí väčšiu časť ceny novej kúpeľne. Ak máte na kúpeľňu rozpočet napríklad 100 000 Sk, potom minimálne polovicu z tejto čiastky bude tvoriť cena za odbornú inštaláciu a montáž. Áno, minimálne polovicu, ale skôr viac.

NÁKUP NA SPLÁTKY

pred-nakupem-koupeny-1.jpg