Filtre
Upraviť filtre

Obkladové panely

Premýšľate o rekonštrukcii kúpeľne, kuchyne alebo obývačky? Prezrite si našu ponuku obkladových panelov, sortimente, ktorý rýchlo získava na popularite po celom svete. Obkladové panely sú vyrábané z SPC (kompozit kameňa a plastu), z vinylu, alebo napríklad kombináciou SPC a hliníkových plátov. V našej širokej ponuke nájdete rozmanité designy, farby a textúry, aby ste mohli vytvoriť jedinečný vzhľad svojho interiéru. Od moderného minimalizmu po rustikálne elegancie, naše panely ponúkajú neobmedzené možnosti pre vašu kreativitu.

Výhody obkladových panelov

  • Výrazná úspora oproti pokládke štandardných keramických obkladov/dlažie
  • Jednoduchá manipulácia so samotným panelom
  • Jednoduchá a čistá inštalácia
  • Využitie veľkých formátov

Medzi hlavné prednosti obkladových panelov patrí primárne jednoduchá manipulácia a inštalácia. Vďaka nízkej váhe a väčšej ohybnosti materiálu môžete siahnuť po väčších formátoch. Steny si tak obložíte s minimom škár. Nespornou výhodou je aj postup samotnej inštalácie, ktorú bez väčších problémov zvládne zručný domáci majster. Štandardne platí to, že čo stojí, čo stojí keramický obklad, to stojí aj pokládka – to pri obkladových paneloch úplne odpadá. Na pokládke sa dajú ušetriť až tisíce korún.

Inštalácia

Postup inštalácie je v princípe obdobný ako pri keramických obkladoch. Detailne si ho môžete pozrieť na priložených odkazoch.

https://www.youtube.com/watch?v=zPy08gfZhrk&

https://www.youtube.com/watch?v=5TG0ys8TVtw

Ceramin

  • SPC vyrobené v Nemecku
  • Neobsahuje PVC – bez chlóru a ďalších nebezpečných prísad
  • Iba v mate
  • Seal Joint
  • Možno aj na podlahu
  • Šetrný k životnému prostrediu

Ceramin je zástupcom materiálovej triedy SPC - Stone Plastic Composit. Tento materiál je zo 60% tvorený prírodným minerálnym kompozitom, z 39% polypropylénom (Takmer 100% recyklovaným) a zvyšné 1% je tvorené nevyhnutnými spojivami. Medzi prednosti tohto materiálu sa radí predovšetkým pevnosť a trvanlivosť, nízka hmotnosť a 100% vodeodolnosť. Materiál Ceramin je držiteľom certifikátu Modrý anjel (Der Blaue Engel), ktorým sú označované materiály všestranne šetrné k životnému prostrediu.

https://www.youtube.com/watch?v=RTn3pMKXpI8

Obkladové panely Ceramin ponúkame v 4 formátoch. 30x60, 40x80, 40x120 a 120x255 cm.

Seal Joint ImageSeal Joint

Formáty 30x60, 40x80 a 40x120 cm sú vybavené technológiou seal joint, ktorá zastupuje úlohu škárovacej hmoty. Pri lepení, je vždy nutné, aby poloha seal joint zámku bola obdobne ako na priloženom obrázku, len tak môže byť zaručená vodeodolnosť.

Odporúčaná stavebná chémia

Na inštaláciu obkladových panelov odporúčame obdobnú zostavu ako na pokladanie LVT dielcov. Špecialisti na stavebnú chémiu pre vás pripravili ideálnu zostavu pre inštaláciu obkladových panelov a zoznam jednotlivých produktov nájdete tu.

36 produktov
Videli ste 36 z 36 produktov