Upraviť filtre

Dlažba k bazénu

Keramická dlažba je skvelou voľbou pre okolie bazéna. Spĺňa všetky požiadavky, ktoré sú dôležité pre povrch okolo bazéna. Je potrebné vybrať mrazuvzdornú dlažbu s vysokým stupňom protišmykovosti – najmenej R11 A, B alebo C. Na rozdiel od prírodných materiálov ako je kameň alebo drevo, sa keramická dlažba môže pýšiť svojou vysokou odolnosťou a farebnou stálosťou. K vybraným sériám dlažieb s hrúbkou 1 cm aj 2 cm sa vyrábajú aj špeciálne bazénové prvky, ako sú prelivové hrany a odtokové kanáliky v prípade, že sa rozhodnete pre prelivový bazén. Vďaka tomu si môžete vytvoriť terasu aj okolie bazéna v rovnakom dizajne.

undefined

Dlažba k bazénu

Predstavujeme vám séria 2cm dlažieb Vignoni a Anversa, pri ktorých si môžete vybrať zo širokej ponuky špeciálnych bazénových prvkov. Naša ponuka je ale oveľa širšia. Takmer všetky série 2cm dlažieb od itaslkých výrobcov Del Conca a Pastorelli možno objednať s týmito špeciálnymi prvkami – jedná sa predovšetkým o prelivové hrany a odtokové kanáliky, ktoré sa vyrábajú priamo na zákazku. Vyberať môžete tiež z dlažieb v štandardnej hrúbke 1cm, a to napr. Opera a Natura od výrobcu Exagres, ktoré majú v ponuke aj širokú škálu bazénových prvkov.

VŠETKY DLAŽBY K BAZÉNU

Odtokové kanály

V prípade, že sa rozhodnete pre variant prelivového bazéna, voda bude dosahovať až k hornej hrane a vytvoríte nádherný bazén už na prvý pohľad. Výhodou prelivovej hrany je predovšetkým minimálny úbytok vody pri kúpaní. Voda, ktorá odtečie odtokovým kanálikom, sa cez filtračné nádoby vracia späť do bazéna. Keramické dlažby s hrúbkou 2 cm ponúkajú elegantné a luxusné riešenie, kde si môžete navrhnúť celú terasu, okolie bazéna aj odtokový kanál a prelivovú hranu v jednom ucelenom dizajne. Váš vysnívaný bazén teda už nebudú nikdy narušovať žiadne plastové kanáliky.

ODTOKOVÉ KANÁLY

undefined
undefined

Prelivové hrany

Ponúkame vám riešenie zakončenia bazéna elegantnou zaoblenou bazénovou hranou. Tieto špeciálne schodové prvky zaručia úplne bezpečné kúpanie. Schodové prvky sa vždy vyrábajú v základných rozmeroch dlažby, zároveň si ich môžete nechať u dodávateľa vyrobiť presne podľa vašich požiadaviek na vami daný rozmer. Váš bazén môže byť zakončený zaoblenou hranou a zároveň tu je možné umiestniť aj odtokový kanál, aby jeho vzdialenosť od hrany bazéna dávala zmysel. Tieto špeciálne prvky sa vyrábajú iba na zákazku podľa presného zadania zákazníka.

PRELIVOVÉ HRANY

Aby ste sa pri prechádzaní okolo bazéna nešmykli

Veľmi dôležitý parameter pri výbere dlažby okolo bazéna je bezpochyby protišmyková. Ponúkame širokú ponuku dlažieb s vysokým stupňom protišmykovosti. Keďže sa okolo bazéna pohybujeme väčšinou bosou nohou, odporúčame vyberať z dlažieb s protišmykovosťou R11 C alebo R12 C, aby bol zaručený bezpečný pohyb v okolí bazéna.

PROTISKLUZNÉ DLAŽBY

undefined
Del-Conca-Wild-Oyster-02-Outdoor-Top-1920x960.jpg

Správna stavebná chémia pre dlažbu okolo bazéna

Keramickú dlažbu okolo bazéna je možné nalepiť alebo využiť praktickú pokládku dlažby do štrku alebo na terče. Pri pokládke do štrku alebo na terče je možné použiť dlažbu s minimálnou hrúbkou 2 cm. Aj keď lepenie dlažby okolo bazéna v našich klimatických podmienkach nie je celkom bežné, niekedy je nutné pristúpiť k tomuto riešeniu napríklad kvôli zastrešeniu bazéna. V takom prípade vyberte správnu stavebnú chémiu, ktorá je vhodná na lepenie dlažby v exteriéri. Nezabudnite najskôr povrch ošetriť hydroizoláciou a následne použiť dvojzložkové lepidlo najvyššej triedy SFTE S2, deformovateľné lepidlo triedy C2TE S1 alebo epoxidové lepidlo. Dlažbu vyškárujte epoxidovou škárovacou hmotou, ktorá je vďaka svojmu zloženiu, nesavosti a ľahkej čistiteľnosti vhodná práve do exteriéru.

250 produktov
Videli ste 36 z 250 produktov