Filtre
1 aktívny , 76 produktov Zrušiť všetky filtre
Upraviť filtre

Plávajúce podlahy - Click Systém

Plávajúce podlahy sú v našich domácnostiach obľúbeným riešením podlahy. Majú mnoho výhod, od rýchlej inštalácie, cez jednoduchú údržbu až po opravu poškodených častí.

Čo to je plávajúca podlaha?
Plávajúca podlaha je druh pokládky a umožňuje kladenie podlahy z vinylulaminátu alebo dreva. Jej hlavným znakom je, že nie je nijako pevne spojená s podkladom ani stenami - preto je plávajúca. Prevažná väčšina plávajúcich podláh sa skladá z podlahových lamiel s drážkami, ktoré sa do seba zacvakávajú pomocou „click“ systému. Ich pokládku preto zvládne každý zručný domáci majster. Ďalšou možnosťou sú lepené podlahy – napevno k podkladu jednotlivé lamely prilepíte, vyžadujú rovný a pevný podklad.  

Hlavné výhody, ktoré oceníte pri plávajúcej podlahe 

Plávajúce podlahy sú obľúbené práve preto, že sa ľahko a rýchlo kladú. Keďže nie sú pevne pripevnené k podkladu, nevyžadujú dokonale rovný podklad. Okrem toho môžete plávajúce podlahy položiť na existujúcu podlahu. Izolačná vrstva, ktorú kladiete pod plávajúcu podlahu, je tolerantná k drobným nerovnostiam a nižšej pevnosti podkladu. Ďalšou výhodou podkladu je aj to, že pôsobí ako izolačná vrstva, a to ako zvuková, tak do určitej miery aj ako tepelná izolácia. Plávajúce podlahy sú tiež teplejšie na dotyk ako napríklad dlažba a možno ich položiť aj na podlahové vykurovanie. Okrem toho sa plávajúca podlaha v porovnaní s dlažbou ľahko "vyklikne", rozoberie, poškodený kus vymení a znovu zloží. 

  • Cenovo priaznivá
  • Rýchla pokládka vďaka „click“ systému  
  • Jednoduchá údržba, oprava a demontáž  
  • Dobré zvukové a izolačné vlastnosti  
  • Nižšie nároky na podklad – nerovnosti, pevnosť  
  • Vodoodolný variant laminátovej podlahy Water e vhodný aj do kúpeľní

Rozdiely medzi podlahou click a lepenou podlahou sme pre vás zhrnuli v tomto článku.

Akú plávajúcu podlahu vybrať?

Laminátová plávajúca podlaha je cenovo dostupná a vďaka systému click2go sa rýchlo a jednoducho kladie. Široká škála dizajnov ju navyše umožňuje zladiť  s celým interiérom. Laminátovú podlahu môžete použiť aj v kúpeľni - použite vodoodolný variant laminátovej podlahy.

Vinylová plávajúca podlaha je odolnejším variantom podlahy. Vinyl môžete položiť pomocou click systému a získať tak plávajúcu podlahu. Rovnako ju môžete aj nalepiť - získate tak odolnejšiu verziu lepenej podlahy. Vinyl nájde uplatnenie v kúpeľni, kuchyni alebo iných miestnostiach a jeho odolnejšie varianty zvládnu aj namáhané komerčné priestory.

Drevená plávajúca podlaha je najnáročnejším variantom plávajúcej podlahy a to z hľadiska ceny a aj požiadaviek na údržbu - drevo je citlivé na vlhkosť, mechanické poškodenie. Ponúka však komfort príjemného povrchu a atmosféry.

Aktívne filtre:
Druh pokládky:
click systém
Zrušiť všetky filtre
76 produktov
Videli ste 36 z 76 produktov