Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Kúpeľňové trendy z CERSAIE 2015

Cersaie 2015 - Italy, Bologna 28.9. - 2.10. 2015 

Medzinárodný veľtrh, na ktorom najvýznamnejší svetoví výrobcovia keramických obkladov a kúpeľňového vybavenia predstavili novinky 2016.

Veľtrh Cersaie je pre nás, špecialistu na kúpeľne, taký "kúpeľňový sviatok" :-) Prehliadka dizajnu a noviniek najmä v obkladoch, dlažbách. Inšpirácie.

Aké sú hlavné kúpeľňové trendy nadchádzajúcej sezóny?

Drevo, drevené povrchy

V mnohých formátoch a kombináciách, s prepracovanou štruktúrou alebo v "zostarnutom“ retro stvárnení. Koncept s dôrazom na využitie dreva a jeho imitácie. Kúpeľňa, ktorá zahreje ...
Ak chcete mať kúpeľňu snov, v ktorej hrá hlavnú úlohu funkčnosť, dizajn a prírodné materiály, rozhodne nesmiete zabudnúť na "drevo". To, že drevo je kľúčovým materiálom vhodným i pre kúpeľňu, dokazuje aj silná prítomnosť vystavovateľov práve z tohto sektora.
Imitácia masívneho dreva, drevených paluboviek, "zostarnuté" drevo v štýle retro je hlavným materiálom nielen pre kúpeľňový nábytok, doplnky, ale výraznou mierou sa presadzuje aj medzi dlažbou a obkladmi, najmä vo forme najrôznejších mozaík, Hexagon, poskladaných napríklad do tvaru včelích plástov. Drevo sa objavuje napr. aj ako jednoduchý držiak uterákov a dotvára tak dokonalý, čistý dizajn kúpeľne s dôrazom na využitie prírodných materiálov.

   

 

Patchwork, umelé "zostarnutie", ošumelosť materiálov

Štýl retro alebo art deco vytvoria útulnú atmosféru. Majolikové dekory, v kombinácii s kovom či drevom, čierno-šedo-bielej kombinácie alebo petrolejovo modrá s farbou ílu sú už dobre zabývanou stálicou snáď v každom interiéri. Umelé "zostarnutie"materiálu či ošumelosť je nevyhnutným "doplnkom".

  

Tvary: hexagon a reliéfny efekt (3D)

Naďalej prevláda rozmanitosť tvarov - od minimozaiek, cez listové kabelky až po trojmetrové kompozitné dosky. Veľké formáty už sú zabehnutou klasikou. Obľube sa tešia tiež nielen väčší štvorec (80x80 až 120x120), ale aj obdĺžniky, ktoré sú vo svojej drvivej väčšine pokladané na šírku.

Hitom, ktorý bolo vidieť u väčšiny expozícií, bol hexagon, či už rovnostranný alebo s 2 dlhšími stranami, v lesklom či matnom povrchu, ideálne poskladaný do kontrastu. Šesťuholník v imitáciách driev, kameňa, betónov, s digitálnou tlačou, ornamentom aj v pop-artových farbách. Následne potom aj s reliéfnym (3D) efektom.

Povrchy - plastické, trojrozmerné tvary a optické 3D efekty, často poskladané v kontraste (mat x lesk, reliéf x hladký povrch); Tieto druhy sú už pevne etablované na trhu a určite budú aj v nasledujúcich rokoch atraktívne pre rad zákazníkov.

  
 

Kameň, betón, mramor 

    

 

Nechajte sa inšpirovať novinkami a kúpeľňovými trendmi novej sezóny pri tvorbe vašej kúpeľne snov.
 

S novinkami v sortimente sa postupne stretnete aj v sieti našich predajní.

Tešíme sa na vašu návštevu.

SIKO tím


Sdílejte na