Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Kúpeľne Kameň považan

Sdílejte na

Detailný popis série Kameň považan

Návod na lepenie obkladového kameňa

Obklady sú vysokokvalitné betónové výrobky triedy c25/30 (s vysokou pevnosťou) dokonale imitujúce prírodný kameň. Vysoká rôznorodosť - každá štruktúra a farba je charakteristická svojím zložením.
Ekologicky čistý materiál
Mrazuvzdorné

Stálofarebné
Vysoká životnosť
Praktická údržba v exteriéri – umývateľné tlakovou vodou
Výborné tepelno-zvukové izolačné vlastnosti vďaka pridanému keramickému granulátu Liapor

Obklady sú vhodné ako dekorácia v exteriéri i v interiéri

Široké možnosti použitia: vstupné a obývacie haly, schodiská, kozuby, barové pulty, obývacie steny, fasády a sokle stavieb, múry, ploty, stĺpiky, komíny, terasy, výklenky okien a dverí, záhradná architektúra atď.

Krajné kusy sú určené na dosiahnutie prirodzeného vzhľadu rohových častí obkladanej plochy.

Pre presné napodobenie štiepaného a tesaného kameňa sa na obklad treba dívať ako na ručnú výrobu a na každý výrobok ako na originál, ktorého rozmery majú určitú povolenú toleranciu.

UPOZORNENIE:

obkladový kameň, hoci je vhodný do akéhokoľvek prostredia, tak priamo do sprchového kúta ho neodporúčame a to z týchto dôvodov:
1. neškáruje sa = problém s vodou, ktorá by prenikla ku stene a do lepidla a odtiaľ po hydroizolačnej stierke vzlínala do zvyšku kúpeľne pod štandardný obklad. Sprchový kút nie je fasáda na dome ani akvárium, kde je riešenie úplne iné a problém s vodou tak zaniká.
2. bezpečnosť = noektoré obklady majú ostrejšie hrany, z čoho hrozí riziko poranenia pri pošmyknutí v sprche
3. riziko vzniku plesní a rias = zvýšená a de facto trvalá vlhkosť v sprchovom kúte, zvyšky mydla a nedokonalé vetranie a nevysušenie by mohlo po určitom čase spôsobiť vznik plesní a rias aj napriek impregnovanému povrchu.

Obkladový kameň je predovšetkým dekorácia, či už v interiéri alebo v exteriéri. Keď ho chcete použiť v kúpeľni, potom iba ako dekoráciu mimo sprchového kúta, teda na miesta, kde nepríde do občasného ani trvalejšieho kontaktu s vodou, aby táto neprenikla ku stene. Para z horúceho kúpeľa v kúpeľni nevadí, prienik vody ku stene by však mohol byť problém.