OptimFlush | Najúspornejšie WC na svete

OptimFlush reprezentuje novú generáciu toalety. Nádrž bez vonkajšieho napájania, s extrémne nízkou spotrebou vody spĺňa najprísnejšie parametre súčasných technických noriem a predpisov so zameraním na maximálnu jednoduchosť a spoľahlivosť systému.

undefined

Filozofia „všetko v jednom“ kladie najväčší dôraz na rýchlu a ľahkú inštaláciu.

  • Ušetrite až 150 € ročne vďaka nastaviteľnému množstvu vody pri spláchnutí - 1,7; 3,2 a 4 litre
    (staršie WC na jedno spláchnutie spotrebuje až 10 litrov vody. Štandardné moderné splachovanie je 3 a 6 litrov,)
  • Úspora vody 50% = nižšia záťaž pre našu planétu.
  • Najúčinnejší splachovací systém - vďaka sile vzduchu a vody nehrozí zanesenie odpadového potrubia.
  • Žiadna nádržka v stene = úspora za nákup podomietkovej nádrže s tlačidlom, za remeselnícke práce, za stavebný materiál ...
  • Všetko v jednom - rýchla a jednoduchá inštalácia.
  • Žiadna dodatočná energia či batéria.
  • Stačí napojiť na prívod vody a je hotovo.
  • Tichá prevádzka - nízka hlučnosť splachovania.
TO CHCEM

50% úspora vody

Všetko v jednom balení  – bez podomietkovej či inej nádržky

Bez potreby zdroja energie

OptimFlush v predajniach SIKO

Sprchovú toaletu OptimFlush si môžete prezrieť na týchto SIKO predajniach:

Koľko môžete ušetriť za vodu s najúspornejšou toaletou na svete?

Viete, čo môže za najväčšiu spotrebu vody v domácnosti? Splachovanie toalety. Až pätina opýtaných Slovákov splachuje bežne celým objemom nádržky, aj keď by úplne stačilo menšie množstvo vody. Nechávame tak pretekať desiatky a stovky Eur navyše a zbytočne. Pritom až celá 1/3 opýtaných, ani netuší, koľko za vodu mesačne vôbec platí.

(zdroj: WATER INDEX)

splachnuti-1-.jpg
stare-wc.jpg

Porovnajme výšku úspory WC s OptimFlush systémom vs. staré splachovacie systémy

Spočítali sme, koľko môže ušetriť napríklad 4členná rodina v priebehu roka, vďaka používaniu nového WC s patentovanou technológiou OptimFlush (OFZ). Na výpočet modelového príkladu uvažujeme, že rodina je z Banskej Bystrice alebo z Košíc a všetci trávia svoj čas doma, homeoffice, dištančná výučba a pod. Čo poznáme z lockdownu.

Podľa štatistík spláchne jedna osoba priemerne až 7krát denne. 4-členná domácnosť tak počas jediného dňa spláchne 28krát, čo by pri bežnej spotrebe starých splachovacích systémov, ktoré spotrebujú až 10 l vody, tvorilo celkovú spotrebu 102 m³ vody ročne. Dôležitá je aj cena vodného a stočného. V Banskej Bystrici či Košiciach je vodné a stočné v roku 2021 cca 2,84 € /m³. Teda 102 m3 x 2,84 € /m³ = 290 € za rok za vodu spotrebovanú pri splachovaní. A ako to so spotrebou vody vyzerá, keď máme doma toaletu s patentovaným splachovaním OptimFlush? Priemerné spláchnutie je len 3,2 litra vody (oproti 10 l pri starých splachovacích systémoch). Navyše spláchnutie s OptimFlush systémom je vďaka kombinácii sily vzduchu a vody naozaj intenzívne. A výsledok používania WC s OptimFlush? Naša modelová 4-členná domácnosť ušetrí až 217 €, teda až ¾ oproti pôvodným nákladom.

Porovnajme výšku úspory WC s OFZ oproti bežnej toalete, ktorá má už modernejšie dvojčinné tlačidlo na splachovanie

Priemerné spláchnutie pri bežnej toalete s modernejším dvojčinným tlačidlom spotrebuje cca 4,5 litra vody. Teda s použitím WC s technológiou OptimFlush ušetrí 4 a viacčlenná domácnosť cca 85 - 217 € za rok. Samozrejme úlohu hrá aj konkrétna životná situácia - aká početná je domácnosť, ako veľmi sa zdržiava doma, v ktorom regióne býva a aká je tam cena vodného/stočného a ďalšie vplyvy. Nezabúdajme aj na dôležitý fakt, že pri WC s OFZ ušetríte navyše nielen za obstaranie WC modulu na zamurovanie, ale aj určitú časť práce inštalatéra, pretože celý splachovací OFZ systém má veľmi jednoduchú montáž.

Pokiaľ je samozrejme domácnosť jednočlenná, ušetrí menej. A ak sú všetci členovia celý rok na služobnej ceste v zahraničí, tak rodina neušetrí nič 😊

tlacitko-sk.jpg
Často kladené otázky?
undefined
Aký je minimálny tlak v potrubí na správne fungovanie WC?

Minimálny tlak je 2,2 barov.

Čo je bežný tlak pre naprostú väčšinu domácností v SR.

undefined
Je potrebný prívod elektriny?
Nie je. Všetku energiu na spláchnutie si WC berie priamo z vodovodného potrubia.
pipe.svg
Nehrozí zanesenie odpadového potrubia pri splachovaní malým množstvom vody?
Táto  technológia sa už niekoľko rokov úspešne používa v Ázii (Lixil) a v USA (American Standard - Studio S). Súčasťou testovania účinnosti splachovania je aj test zvaný "line carry". Tu sa meria, ako ďaleko v potrubí doplávajú nečistoty pri spláchnutí. Bežné toalety dotlačia nečistoty cca 13 m, technológia OptimFlush dosiahla až 17 m.
undefined
Čo keď sa niečo rozbije? Sú k dispozícii náhradné diely?
Súpis náhradných dielov je súčasťou manuálu a sú na sklade. Po zložení WC sedadla je umožnený prístup k väčšine dielov, ktoré je potom možné vymeniť, zložitejšie výmeny je možné vykonať po odsunutí WC od steny. Jedným z testov je aj napríklad cyklus 200 000 spláchnutí