Štýlové riešenia | Vidiecka kúpeľňa

Cesta z mesta

Interiér zariadený v country štýle inšpirovanom vidiekom je trend, ktorý pohltil mnohých z nás. A nemusíme byť len chalupármi alebo vlastniť vidiecke stavby. Svoje miesto si našiel v mnohých mestských bytoch aj bytíkoch. Priestor zútulní, navodí príjemnú atmosféru aj pohodlie. A to oceníme. Navyše vidiecky štýl interiéru naozaj pristane!

Páči sa vám táto kúpeľňa? Dohodnite si stretnutie a spoločne navrhneme kúpeľňu na mieru.

DOJEDNAŤ SCHÔDZKU

Vyjadrite svoj osobitý štýl.

Kombinujte drevo s rustikálnymi motívmi


Kúpeľne s nádychom vidieckeho štýlu majú jedno spoločné – patinu a rustikálny nádych a množstvo dekorácií. Pre country štýl sú charakteristické farby od béžovej, cez pieskovú až po rôzne tóny hnedej. Veľmi obľúbená je aj farba koňaku, terakota, odkryté murivo, pálená tehla či kameň. Pokiaľ zvolíte podlahu aj nábytok vo svetlých tónoch, prežiarite tak celý priestor. Ak milujete patchwork vzor, sem s ním. Spolu s retro kohútikovými batériami podčiarkne vytúženú country atmosféru. Nezabudnite ani na štýlové doplnky ako sú najrôznejšie dózy, košíky, sušené lúčne kvety, obilné klasy, ručne maľovanú keramiku, textílie s dekorom jemných prúžkov či kociek a doplnky vo farbe bronzu.

Soňa Němečková, Vedúca oddelenia designu

CKON006-country-018.jpeg

Série obkladov a dlažieb v tomto štýlovom riešení

koupelny-brick-america-05.jpeg
Fineza Brick America
undefined
Fineza Country
alebo si vyberte z ďalších obľúbených sérií
undefined
Peronda Savannah
koupelny-Andaman-Uptown-1.jpeg
Peronda Andaman
undefined
Realonda Manhattan
undefined
Realonda Stonehenge
undefined
Vidiecky štýl si našiel miesto nielen pri chatách a vidieckych stavbách, ale aj v mnohých mestských bytoch či bytíkoch. Priestor zútulní, navodí  príjemnú atmosféru aj pohodlie.
Jiří Lepič
Product Manager

Vodovodné batérie

Vidieckemu country štýlu najviac pristane nestarnúci dizajn retro batérií v bronzovom prevedení a spolu s vhodne zvoleným nábytkom v kombinácii s tematickým obkladom dokážu vytvoriť krásnu nadčasovú kúpeľňu plnú pokoja, pohodlia a príjemnej atmosféry.

My sme siahli po dokonale prepracovaných a kvalitných batériách od značky Paffoni a to konkrétnejšie zo sérií Ricordi a Belinda. Retro design v modernom kabáte spája dizajn s praktickosťou a pokiaľ sa pre tieto batérie rozhodnete, určite odporúčame štylizovať v rovnakom duchu aj doplnky ako tú pravú čerešničku na torte pre vašu kúpeľňu.

PREZRIEŤ

koupelny-brick-america-12-venkovnska-1.jpeg
undefined

Sanitárna keramika

Pri štýlovom riešení Country kúpeľne radíme siahnuť po bielej keramike, ktorá ladí v kombinácii s prírodnými farbami kúpeľne určite najlepšie. S ohľadom na kúpeľňový nábytok volíme aj umývadlo, my sme siahli po umývadle Art Džber od značky Jika, ktoré svoju inšpiráciu historickým kúpeľňovým vybavením nezaprie, zároveň však zaujme prepracovanosťou do najmenšieho detailu.

V tomto vidieckom štýle určite môžeme zvoliť aj keramiku prelínanú zo štýlového riešenia romantickej kúpeľne, ozdobné umývadlá a WC od značky Vitra Ricordi sa do Country kúpeľne výborne hodí a aj preto sme ich tu zakomponovali.

PREZRIEŤ

Kúpeľňové doplnky Ricordi
Bemeta

Exkluzívne retro doplnky zo série Bemeta vyrobené z kvalitnej mosadze, sa výborne hodia do kúpeľní štylizovaných do vidieckeho country štýlu, doladia tak originálny a luxusný vzhľad vašej kúpeľne.

PREZRIEŤ
country-nabytek-lp.jpg

Kúpeľňový nábytok Country
Naturel

Nábytok je vyrobený z masívneho a povrchovo upraveného dreva, dosky nemajú otvor na batériu a sifón, ten si treba vyrezať až podľa potreby.  

PREZRIEŤ
undefined

Vylaďte si v rovnakom štýle aj kuchyňu

Vidiecka kuchyňa

Čo všetko sa vám bude hodiť, aby ste si vyladili kuchyňu do vidieckeho štýlu? Detaily robia celok. Aby bola vidiecky ladená kuchyňa funkčná, presne ako potrebujete a vyzerala úžasne, zvoľte moderné spotrebiče s najrôznejšími technickými vychytávkami, zato však rustikálneho vzhľadu. Ak má byť výsledný efekt z takto ladenej kuchyne dokonalý, nesmie chýbať keramický drez. Niektoré majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá obmedzí riziko mechanického poškodenia na minimum. Na nerezový, v tomto prípade radšej zabudnite. Pokiaľ máte miesto na kuchynský ostrovček, neváhajte. Pre kuchyne v rustikálnom štýle je ako stvorený. Dekorovanie  je už  len na vás. Výborne sa hodí zavesený kuchynský riad, vystavte na obdiv čo ide. Nezabudnite na drobný kvetinový vzor, jemné kocky aj prúžky. Pri výbere látok odporúčame zvoliť tie z prírodného ľanového materiálu. Čím hrubšia tkanina, tým lepšie.

TO CHCEM

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kuchyňa bez starostí
 
  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt

Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcem vedieť viac.

Dohodnúť schôdzku

SIKO projektový konzultant