Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Zbavte se vodného kameňa v práčke a umývačke. Účinne a bez chémie.

Vyskúšajte revolučný WashBall s patentovanou technológiou, ktorá vie zamedziť tvorbe vodného kameňa i korózii.

Ako je známe, vodný kameň dokáže zničiť mnoho domácich spotrebičov, ak sa ho pravidelne nezbavujeme. A boj s ním sa zdá byť niekedy až nekonečný. Keď už sa radujete, že sa vám podarilo tento boj vyhrať, je to zvyčajne len na krátku chvíľu. Vráti sa späť a kolotoč sa roztáča znova.

Čo vodný kameň je a ako vzniká? Wikipédia ho definuje takto: Vodný kameň je pevný povlak, ktorý sa usadzuje na stenách nádob, v ktorých sa udržiava alebo predovšetkým zohrieva a potom ochladzuje tvrdá voda, ktorej teplota nedosiahne 100 ° C. Základnou zložkou vodného kameňa je zvyčajne uhličitan vápenatý. Tvorba vodného kameňa je spôsobená zmenou rovnováhy medzi iónmi kyseliny uhličitej a hydroxidu vápenatého pri zmene teploty a ich vylúčením z vody.


Do boja s vodným kameňom

Definíciu ako vodný kameň vzniká poznáme, ale ako ho jednoducho a hlavne účinne odstrániť? Zvlášť dnes, keď sa s tvrdou vodou stretávame všade okolo a automatické práčky i umývačky sa stali nepostrádateľnou súčasťou snáď každej domácnosti. Kedykoľvek niektorá z nich prestane, hoci len na pár dní, fungovať, razom je tu rodinná pohroma. Špinavé prádlo a použitý riad v kuchyni sa kopia a nervozita stúpa. Nezriedka je na vine práve vodný kameň, ktorý zanáša trysky, vytvára usadeniny a naši nenahraditeľní pomocníci prestávajú fungovať. Pomôcť môže tzv. Pracia guľa. Revolučným nástrojom na boj s vodným kameňom vo vašej domácnosti sa môže stať WashBall. WashBall vyvinula slovenská spoločnosť SAT (Swiss Aqua Technology), ktorej zakladateľom je pán František Pancurák, v spolupráci so SIKO.

/zdroj foto: IPS systems/

 

 

Čím je WashBall tak účinný?

 

Celé kúzlo spočíva v iontovom polarizačnom systéme. Vďaka patentovanému systému elektród, obsiahnutých v pracej guli, sa mení štruktúra uhličitanu vápenatého z tvrdého kalcitu na jemný aragonit, a tým zamedzuje tvorbe vodného kameňa a korózie. Teda iónový polarizačný system (IPS). WashBall nemení chemické zloženie vody, ale upravuje jej vlastnosti tak, že sa praním či umývaním prostriedok dobre rozpúšťa a účinne odstraňuje špinu, nečistoty a zápach. Stačí vložiť do bubna práčky spolu s bielizňou a ponechať ho v práčke počas celého pracieho cyklu. Hodí sa pre všetky druhy práčok (s vrchným či predným plnením), pre všetky pracie cykly od 30 - do 90 ° C (teda všetky druhy textílií a farebnú bielizeň). Nie je nutné už pridávať ani aviváž pre zjemnenie bielizne, ani žiadne chemické zmäkčovače vody či ďalšie prostriedky proti vodnému kameňu.

O 1/3 menej pracieho prášku, za to vyšší účinok prania!

•  WashBall chráni textilné vlákno a predlžuje životnosť bielizne
zvyšuje účinnosť prania a znižuje spotrebu pracieho prostriedku o tretinu
• bielizeň je jemnejšia a zachováva si svieže farby
znižuje tvrdosť vody, a tak menšie množstvo prášku rozpúšťa lepšie špinu a škvrny
chráni vykurovaciu špirálu práčky pred usadzovaním vodného kameňa
vytvára efekt mäkkej vody - pracie prostriedky lepšie penia aj pri menšom množstve - vhodné pre alergikov
• je zo špeciálneho plastu s vlastnosťami gumy, je šetrná k bielizni aj k práčke
• je odolná voči nárazom a oteru. Jej tvar je navrhnutý tak, aby sa čo najlepšie kĺzala.
• nevyžaduje žiadnu údržbu
jej životnosť je cca 1500 praní, čo je pri 3 praniach za týždeň cez 10 rokov
je ekologická, prispieva k ochrane životného prostredia

 

 

Predĺžte životnosť vašej práčky i umývačky

Vodný kameň jednoducho sám od seba nezmizne. Treba mu k tomu účinne pomôcť. Zaručených a ako sa hovorí "babských" rád existuje celý rad. Kto chce, môže ich aj vyskúšať. Ak chcete účinne bojovať s vodným kameňom a predĺžiť životnosť vašich nenahraditeľných domácich spotrebičov, umývačky, práčky alebo WC nádržky, vyskúšajte WashBall. Vďaka svojim revolučným vlastnostiam toto dokáže.

chcem WashBall 

 

 

Sdílejte na