Vážení zákazníci, informujte sa prosím o prevádzke e-shopu na konci roka a o vianočnej otváracej dobe SIKO predajní. Ďakujeme.
Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Country štýl. Bývanie s nádychom vidieka.

Zlaďte kúpeľňu aj kuchyňu vo vidieckom štýle. Poradíme vám pár tipov, ako na to.

Interiér zariadený vo vidieckom štýle je trend, ktorý pohltil mnohých z nás. Nemusíme byť len chalupári alebo vlastniť vidiecke stavby. Svoje miesto si našiel v rade mestských bytov aj bytíkov. Priestor zútulní, navodí príjemnú atmosféru aj pohodlie. A to oceníme. Navyše vidiecky štýl interiéru naozaj pristane!

Prinášame vám pár tipov, čo vybrať, aké farby zvoliť a na čo nezabudnúť, aby ste dostali vidiecky štýl do vašej kúpeľne aj kuchyne.

Kúpeľňa s nádychom vidieckeho štýlu

Základnou inšpiráciou je príroda a všetko, čo prináša. Podstatné sú teda všetky prírodné materiály. Prirodzené drevo ladí v kombinácii s kameňom, pálenou tehlou alebo kovom. Hoci autentické materiály jednoznačne víťazia, nemusíte sa báť ani imitácií, ktoré sú vďaka technológii digitálnej tlače dokonale verné, vrátane drobných nedokonalostí, ako sú hrče v dreve alebo známky umelého opotrebenia.

       

      Dlažba Fineza Brick America old                                                  Obklad Fineza Country white 

 

Pre vidiecky štýl sú charakteristické farby od béžovej, cez pieskovú až po rôzne tóny hnedej. Veľmi obľúbená je aj farba koňaku, terakota, odkryté murivo, pálená tehla či kameň. Ak zvolíte podlahu i nábytok vo svetlých tónoch, prežiarite tak celý priestor. Na podlahu je ideálne použiť drevo alebo dlažbu s rustikálnym nádychom. Atraktívne vyzerá napríklad dlažba či obklad so vzhľadom bridlice alebo patchworku


Vidiecky štýl do kúpeľní vnesiete aj štýlovým nábytkom
so zaujímavo riešenými úložnými priestormi. Môžu to byť masívne umývadlové skrinky, drevené dosky pod umývadlo, police, vešiaky alebo rám zrkadla z prírodných materiálov. Country kúpeľňu vyhľadáva čoraz viac zákazníkov, najmä pre jej príjemnú a útulnú atmosféru. Ako základ využívajú vzhľad pálených tehál, dreva či dosiek práve s puncom patiny a priestor doplnia štýlovým dreveným kúpeľňovým nábytkom, ideálne s umývadlom v tvare vedra.

  

 

Ak pridáte štýlový drevený kúpeľňový nábytok s umývadlom v tvare vedra a použijete vodovodné batérie aj najrôznejšie kúpeľňové doplnky vo farbe bronzu, navodíte tú správnu atmosféru vidiecky ladenej kúpeľne. Sanita by mala byť v jednoduchých líniách, skôr oblých tvarov.

               

 

Prezrite si široký výber vybavenia do kúpeľne v štýle country. Určite zaujme. Starostlivo sme vyberali medzi novinkami a kúpeľňovými trendmi. Vytvorili sme ucelený koncept kúpeľne s nádychom vidieckeho štýlu, zladili všetko od obkladov, dlažieb, cez sanitu, batérie až po doplnky. Tak, aby výsledný dojem z novej kúpeľne stál za to!

Vpustite vidiecky štýl do vašej kuchyne

Kuchyňa vo vidieckom štýle sa hodí skôr do väčších priestorov, kde je miesto pre rad skriniek a dostatok úložných priestorov. Za rámovými dvierkami kuchynskej linky sa dnes väčšinou ukrýva moderný výsuvný systém. Nesmieme zabudnúť na typické otvorené police alebo dvierka so sklenenými výplňami, za ktorými vynikne napríklad štýlový jedálenský servis po babičke. Nad kuchynským ostrovčekom alebo na komínovom odsávači pár je často nainštalovaný kovový rám, ideálny na vystavenie pekného smaltovaného alebo medeného riadu.
     

Detaily robia celok. Aby bola vidiecky ladená kuchyňa funkčná presne ako potrebujete a vyzerala skvele, zvoľte moderné spotrebiče s najrôznejšími technickými vychytávkami, zato však rustikálneho vzhľadu. Ak má byť výsledný efekt z takto ladenej kuchyne dokonalý, nesmie chýbať keramický drez. Niektoré majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá obmedzí riziko mechanického poškodenia na minimum. K takémuto drezu potom sadne vhodne zvolená kohútiková drezová batéria s rustikálnym alebo páková batéria s retro dizajnom. Na nerezový drez v tomto prípade radšej zabudnite.

 

 

Dekorovanie je už len na vás. Skvele sa hodí drobný kvetinový vzor, jemné kocky aj prúžky. Inšpirovať sa môžete aj prvkami štýlu Provence. Ak vsadíte na levanduľový tón fialovej, nepomýlite sa. Pri odpočinku napríklad nad dobrou knihou alebo pri posedení pri hrnčeka kávy iste oceníte najrôznejšie vankúšiky, poťahy, podsedáky na stoličkách či laviciach. Pri výbere látok odporúčame zvoliť tie z prírodného ľanového materiálu. Čím hrubšia tkanina, tým lepšie.

dekorace v country stylu


Rozhodne nezabudnite na kvety vo váze a bylinky na oknách. Nielenže krásne vyzerajú, ale aj príjemne prevoňajú celú kuchyňu. Bylinky môžete zasadiť do keramických či prútených kvetináčov.

To všetko sa vám bude hodiť a navodí tú správnu atmosféru vidiecky vyzerajúceho interiéru.

Vyberajte, kombinujte - presne podľa vašich predstáv. Aký štýl zvolíte je len na vás.

TIP: Máte už novú kúpeľňu či kuchyňu od SIKO alebo si ju práve plánujte zaobstarať? Zapojte sa do veľkej narodeninovej súťaže SIKO a získajte späť až 100% z hodnoty nákupu vašej novej kúpeľne či kuchyne. Viac o súťaži nájdete tu

Tešíme sa na vašu návštevu v sieti predajní SIKO. Čaká vás, pod jednou strechou, bohatá inšpirácia pre novú kúpeľňu aj kuchyňu snov.

Načúvame vašim prianiam a požiadavkám, ktorých naplnenie očakávate od novej kúpeľne či kuchyne. Aby sme sa vám mohli plne venovať, odporúčame dohodnúť si nezáväzné osobné stretnutie s naším odborným poradcom. Prispôsobíme sa vášmu časovému plánu.

Dohodnúť schôdzku

Sdílejte na