Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Prehliadka interiérového dizajnu v Miláně. Byli sme u toho.

Od 14. do 19. apríla 2015 sa uskutočnil v Miláne medzinárodný veľtrh 54. Salone del Mobile - svetová prehliadka interiérového dizajnu.
Viac ako 2000 vystavovateľov, 700 dizajnérov, na výstavnej ploche s rozlohou 201.000 m² prilákalo viac ako 300.000 návštevníkov z viac ako 160 krajín sveta. Nechýbali sme!
Hlavnú úlohu hrali farby! Od petrolejovo modrej, cez smaragdovú až k ľahkým aqua tónom, v kombinácii najmä s bielou a púdrovú farbou, ktorá pôsobí veľmi jemne. Výrazným prvkom expozícií boli kombinácie jemných farieb s kovom či sklom.
Nechýbali ani odtiene šedej, dymové farby a kamenné dyhy.
Svoj prím zohralo prírodné drevo. Najžiadanejším sa stáva jednoznačne dub, so zachovaním prírodnej kresby tejto dreviny. A jeho využitie pre masívne interiérové ​​stoly tak menšie konferenčné stolíky.
Do popredia sa dostáva funkčný dizajn. Dokáže reagovať na situáciu a prispôsobiť sa aktuálnemu trendu v rozlohe obytných miestností. Zo sedačky ako mávnutím čarovného prútika vykúzlite relaxačné ležadlo, na prvý pohľad obyčajný sedák sa premení v pohodlné kreslo s opierkami, zatvorená skřín v sebe ukrýva funkčnú kuchyňu s pracovnou doskou a z komody vytvoríte jedným ťahom jedálenský stôl.
Sdílejte na