Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Múdre riešenie pre malú kúpeľňu

Nie vždy je priestor pre kúpeľňu taký veľký, ako by sme si priali. Aké riešenie zvoliť na vybavenie malej kúpeľne? Prinášame vám pár praktických tipov!

Kúpeľňa je priestor, ktorý má svoje charakteristické využitie a musí byť dokonale funkčný! Aby ste sa v nej cítili naozaj dobre a aby plnila to, čo od nej očakávate – bola pre vás skutočnou oázou relaxácie, mala by byť nielen funkčne zariadená, ale aj správne zladená. Ako farebne, tak aj zvoleným štýlom.

Nie vždy je však priestor pre kúpeľňu taký veľký, ako by sme si priali. Aké riešenie zvoliť a ako vybaviť kúpeľňu, ak pre ňu máme nie práve veľký priestor?

Do malej kúpeľne zvoľte radšej svetlú farbu obkladov, v prírodných tónoch. Opticky tak zväčšíte a otvoríte priestor. Prírodné tóny farieb navyše pôsobia ukľudňujúcim dojmom a dobre ich vnímame.

 

Umiestniť do malého priestoru kúpeľne všetko potrebné vybavenie je výzva! Vieme sa s ňou vysporiadať. Máme na to praktické vylepšenia.

Zrkadlová skrinka, ak chcete galerka, je skvelým riešením, ako získať potrebný úložný priestor. Toaletné potreby, make-up, lieky ... čokoľvek potrebujete. Len vy viete, čo chcete mať za zrkadlom :-)

Ak máte malú kúpeľňu, kde každý ušetrený centimeter naviac je výhrou, určite oceníte chytré riešenie sprchovacieho kúta, ktorého dvere pohodlne zložíte až úplne k stene. Miesto na podlahe nezaberá žiadna vanička, len pár mm tenká lišta. Nikde nevyčnieva, ničomu neprekáža. A to sú ďalšie ušetrené, toľko potrebné, centimetre navyše.

Aby ste zo sprchy vystúpili mokrou nohou rovno do mäkkého, nezabudnite na praktické kúpeľňové predložky.

  

Aj so zavesením čistej bielizne na malom priestore si vieme poradiť.

Zvoľte skladací sušiak na bielizeň, ktorý jednoducho rozložíte či zložíte až k stene, presne tak, ako je potrebné.

 Skládací sušák na prádlo

 

 

 

 

Ani v prípade malej kúpeľne by nemal chýbať bidet. Ale kam s ním ?! Zvyčajne už nezostáva dostatok priestoru pre jeho umiestnenie.

Hodiť sa v tomto prípade, ako alternatíva bidetu, môže bidetové sedadlo alebo aj ručná bidetová spŕška. V oboch prípadoch docielite zvýšenie komfortu osobnej hygieny.

Bidetová spŕška je doslova viacúčelový pomocník, ktorý navyše napr. spoľahlivo poslúži aj pri upratovaní. Ľahko s ňou napustíte nielen kýbl pri upratovaní, ale pohodlne s ňou umyjete napríklad aj domáceho maznáčika.

Ako veľmi praktické riešenie iste oceníte bidetové sedadlo. Na prvý pohľad vyzerá ako bežné toaletné sedadlo, ale líši sa radom funkcií. Navyše jeho inštalácia je okamžitá. Nevyžaduje žiadne stavebné úpravy, stačí prívod studenej vody a el. zásuvka 230 V.

 

 

 

 

 

Malú, útulnú a plne funkčnú kúpeľňu zariadite vďaka našim vychytávkam pokojne aj na iba pár metroch štvorcových.

Viac o riešení malej kúpeľne a aké vybavenie zvoliť, nájdete tu .

 

SÚŤAŽ: Súťažte a vyhrajte až 4 000 €

Velká narozeninová soutěž

Máte už novú kúpeľňu od SIKO alebo ju práve plánujte zaobstarať? Zapojte sa do našej veľkej narodeninovej súťaže. Pošlite nám radostnú súťažnú fotku vašej novej kúpeľne a získajte späť až 100% z hodnoty nákupu vašej novej kúpeľne.

 

Viac o súťaži tu.

Sdílejte na