Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Chalupárska kúpeľňa? Hlavne prakticky a komfortne.

Štýlová zariadená kúpeľňa na chalupe už dávno nie je prejavom rozmaznanosti.
Ako ju vkusne a komfortne zariadiť?

Na dedine

Ak sa rozhodneme pre obstaranie chalupy či chaty, o neustálu prácu nebude núdza. Zároveň pôjde o prácu, ktorú chatári a chalupári považujú za relax umocnení chvíľkami strávenými v záhradnom posedení či v lehátku, alebo na prechádzkach v prírode, hneď za usadlosťou.

Aby ste si mohli náležite vychutnať štýlové bývanie, a zároveň sa neokrádať o pohodlie, snažte sa pri výbere zariadenia zamerať na vidiecky, chalupársky štýl, ktorý je domu na vidieku vlastný. Vidieku pristane ozdobnosť, tak sa nebojte rustikálnej zostavy s rámčekovými či frézovanými dvierkami a otvorených políc a regálov. Práve na ne môžete vystaviť porcelán po babičke, štýlovú keramiku a postaršie náčinie.

Kúpeľni pristanú obklady i dlažba zámerne zašlého vzhľadu, nahrubo opracované drevené dosky či ich dokonalá imitácia, ideálne so známkou patiny. Nezabudnite na kohútikové retro batérie s chrómovým povrchom a ozdobné doplnky. Aj keď zariadenie vyzerá ako z babičkinej fotografie, nové retro série ponúkajú všetok komfort ovládania a všetky technické vymoženosti, takže sa toho nemusíte báť.
.

 

 

 

Na osade

Keď sa povie chata, určite sa každému vybaví vôňa dreva a táboráku. Bývanie na chate má svoje jedinečné čaro, a aby sa svojim obyvateľom poskytlo cez víkendy aj dovolenky náležitý komfort, je dobré zainvestovať aj do interiéru. Aj keď ide o skromnejšie podmienky, tak ani na chate by nemala chýbať funkčne zariadená kúpeľňa. Do kúpeľne vyberte menšiu umývadlovú misu a vyberte drevený štýlový nábytok s otvorenými policami, ponúkajúce úložné priestory.

Vzhľadom k tesnému spojeniu s prírodou je dobré vybrať kvalitnú podlahu, ktorá unesie aj prevádzku bez prezúvania. Hodiť sa bude dlažba v tmavších odtieňoch dreva alebo imitácia kameňa. Čo sa týka štýlu, nezabudnite dodržať útulného a skromného ducha osady.

 

Pozrite sa na ďalšie ukážky riešení kúpeľní vo vidieckom štýle. Pre romantické duše máme aj kúpeľňu zariadenú v štýle francúzskeho vidieka- Provence.


Chcem štýlovo zariadenú kúpeľňu

Doprajte si kúpeľňu snov. Štýlovo zariadenú.

Tešíme sa na vašu návštevu v sieti predajní SIKO.

SIKO tím

 

Sdílejte na