Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Aké sú najnovšie trendy v obkladoch i dlažbách? Pozrite sa!

To, čo bude v nadchádzajúcej sezóne "in" v obkladoch a dlažbách, jednoznačne vždy určuje medzinárodný veľtrh Cersaie. Boli sme tam. Prinášame vám inšpiráciu. 

Aké obklady by ste zvolili do vašej novej kúpeľne snov?

Na konci septembra sa talianska Bologna už tradične, vďaka veľtrhu CERSAIE, stáva mekkou pre milovníkov dizajnu a noviniek vo vybavení kúpeľní, najmä potom v obkladoch a dlažbách. Tento medzinárodný veľtrh jednoznačne určuje trendy na nadchádzajúce obdobie.

Aké sú TRENDY tejto sezóny? Nechajte sa inšpirovať!

Prírodné, zemité tóny, drevo, kameň a betón

Zemité tóny, prírodné odtiene. Jednoznačne prevláda drevodekor a imitácie kameňa, betónu i cementu. Ak máte radi minimalistický štýl, kde sa často využíva podhľadový betón, môžete siahnuť i po obkladoch s imitáciou betónu. K tomuto štýlu majú veľmi blízko.

Vyberáme z trendov v SIKO ponuke: dlažba Marmoles Brillo

dlažba: Atelier S

       

 

Na výslní sa stále držia neutrálne farby ako je hnedá, šedá, biela, čierna a ich odtiene. Výrazné farebné tóny sa prezentujú len veľmi okrajovo.


Veľké formáty vedú

Absolútny prím potvrdili veľké formáty! Najčastejšie napr. 75x150, 120x240, 90x90.

Vyberáme trendy zo SIKO ponuky: Graniti Fiandre

V kontraste k veľkým formátom sa objavujú aj malé "tehličky" - 10x30, 10x20, mozaiky či obklady cca 10x10 cm. Pestrosť a nápaditosť štruktúr aj dekorov je naozaj veľmi vydarená.

Vrecovina, tvíd alebo káro?

Neprehliadnuteľným typom dekoru obkladov alebo dlažieb sa stala imitácia najrôznejších typov textílií. Prevláda dezén hrubých textílií ako je juta, vrecovina, objavuje sa aj tvíd a ďalšie. Dlažba s dizajnom textílie vytvára na ploche dojem, ilúziu koberca.

     

 / Foto: ilustratívne foto z veľtrhu Cersaie /

Zložte parketový VZOR

Tento trend je zrejmý ako v prípade dosiek, tehličiek, tak aj malých formátov. Charakteristickým prvkom je predovšetkým kombinácia svetlých a tmavých farieb, vrátane odlišných štruktúr, vytvárajúcich vzájomne výrazný kontrast.

Vyberáme trendy zo SIKO ponuky: séria TIMBER Design.

DREVO a jeho dokonalá imitácia

Trend imitácia dosiek, dreva je stále populárny. Predovšetkým "drevené" plochy, ktoré plynulo prechádzajú z podlahy na steny. Drevo priestor príjemne pocitovo zateplí.

Vyberáme z trendov v SIKO ponuke: séria Logwood

 

séria Timber Natural

 

3D efekt stenu doslova rozhýbe.

Geometrické a lineárne tvary. Reliéfne, plastické povrchy, trojrozmerné tvary, často poskladané v kontraste (mat x lesk, reliéf x hladký povrch), vytvárajú optický 3D efekt. Modernému interiéru tak vtisnú punc elegancie a originality. Minimalistické domy a architektúra, kde sa hojne používa pohľadový betón, majú k obkladom s dekorom betónu veľmi blízko. Keramické obklady s 3D efefektom sa môžu výborne hodiť ako doplnok, s využitím na menšom priestore, prípadne len na jednej stene či len ako dekoratívny pruh. Nič sa nesmie preháňať.

 

Vyberáme z trendov v SIKO ponuke: séria Danubio

danubio

 

 

 / Foto: ilustratívne foto z veľtrhu Cersaie /

 

 

Kombinujte zdanlivo nekombinovateľné

Buďte originálny. Nenechajte sa zväzovať pravidlami. Nevšedná kombinácia formátov, štruktúr i farieb obkladov a dlažieb vytvorí jedinečný vzhľad interiéru a podčiarkne jeho osobitosť. 

/ Foto: ilustratívne foto z veľtrhu Cersaie /

Vyberáme trendy TIP zo SIKO ponúky: séria Patchwork nebo Barn Wood

Nechajte sa inšpirovať a zlaďte nielen kúpeľňu, ale aj celý interiér vášho domu či bytu podľa najmodernejších trendov. Inšpirácia je naozaj bohatá. Už teraz môžete vyberať z vybraných trendov v SIKO ponuke. Starostlivo pre vás vyberáme a pripravujeme ďalšie "hot" novinky do jarnej sezóny.

 

Tešíme sa na vás v sieti predajní SIKO.