Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Profil spoločnosti

SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE je pre všetkých svojich zákazníkov spoľahlivým a inšpirujúcim partnerom. Usilujeme sa o to, aby sme boli jedinou správnou voľbou pre každú kúpeľňu či kuchyňu. Sme zohraný tím profesionálov a naším spoločným cieľom je vybudovať firmu európskeho významu.

Naším poslaním je inšpirovať každého k tomu, aby zo svojej kúpeľne vytvoril oázu pohody a relaxácie a zo svojej kuchyne spoločenský priestor pre príjemné gastronomické zážitky. Ponúkame chytré riešenia s prihliadnutím na individuálne potreby a možnosti zákazníka. Pomáhame ľuďom splniť si sen o kuchyni a kúpeľni ako z magazínu.

Sme výnimoční tým, že už viac ako 25 rokov tvoríme kúpeľne či kuchyne, ako by boli naše vlastné.
 

Firma SIKO vznikla v roku 1991 ako rýdzo česká firma, zaoberajúca sa veľkoobchodným a maloobchodným predajom kompletného vybavenia pre kúpeľne. Na samom počiatku bola malá, skromná predajňa o veľkosti 40 m2, ktorú v juhočeských Čimeliciach otvorila Jaroslava Valová, zakladateľka spoločnosti SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE.

Na opačnom konci obce stál dvestometrový sklad spojený s výdajom tovaru. Do neho potom klientov, ktorí si vo firme zakúpili vybavenie pre svoje kúpeľne, vozila sama obsluha z predajne. Dobrá povesť firmy SIKO sa šírila po okolí, počet zákazníkov i výška obratu rástli a SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE začali najímať prvých zamestnancov. Presne o desať rokov neskôr bola v Prahe na Čiernom Moste otvorená centrála s prvou megapredajňou.

So svojimi viac ako 50 predajňami po celej Slovenskej republike a Českej republike a viac ako 800 zamestnancami právom tvorí najväčšiu česko-slovenskú špecializovanú sieť predajní v odbore vybavenia pre kúpeľne.

Firma SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE nie je však iba predajcom pre konečných spotrebiteľov. Kompletným vybavením pre kúpeľne zásobuje i veľkoobchodných zákazníkov, ktorým môže vďaka svojím nadštandardným odberom v desiatkach miliónov eur, ponúknuť cenové a iné výhody. Medzi dlhoročných zákazníkov spoločnosti SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE tak patria nielen tisícky klientov na území Českej republiky a Slovenska, ale tiež rad odberateľov na Slovensku, v Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Rusku, Litve, Moldavsku, Dánsku, Ukrajine, atď.

SPOLUPRÁCA S DEVELOPERMI

Klientmi firmy SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE nie sú iba jednotlivci, ale tiež developerské a stavebné spoločnosti. SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE sú im spoľahlivým partnerom v dodávke kompletného vybavenia pre kúpeľne a ďalších súvisiacich služieb, čo dokazujú početné referencie. Medzi významných partnerov firmy patria v Česku napríklad spoločnosti EKOSPOL, REKO, METROSTAV, GEOSAN DEVELOPMENT, IMOS BRNO, RD RÝMAŘOV, CODECO, CANABA a mnoho ďalších. Pre spoluprácu s developermi a stavebnými firmami má spoločnosť SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE vyčlenené samostatné oddelenie. Tento tím zaisťuje pre realizovaný developerský projekt, ale i samostatné rodinné domy, komplexnú dodávku sanitárnej keramiky a kúpeľňového vybavenia podľa priania klienta. To zahŕňa spracovanie grafického návrhu, kalkuláciu spotreby materiálov, zaistenie dodávky materiálov a stavebný dozor, uvedenie kúpeľne do užívania i prevzatie zodpovednosti za prípadné reklamácie. V prípade rezidenčných projektov sa následne SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE postarajú i o individuálne klientske zmeny. Podľa zadania a technických parametrov pripravia 3D vizualizáciu, spočítajú množstvo potrebného materiálu a výslednú cenu kúpeľne. Vypracovaná dokumentácia je potom pre developerov i ich klientov prístupná on-line v elektronickej klientskej zložke.

Viac o developerskom oddelení

SORTIMENT

Všetky predajne firmy SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE sú vybudované tak, aby zákazníkom ponúkli komfort pri výbere a nákupe tovaru a súčasne, aby tu mohli načerpať potrebnú inšpiráciu. K tomu slúžia predovšetkým vystavené vzorové kúpeľne. Snažíme sa maximálne riadiť našim sloganom:

„SIKO – predajne plné inšpirácie“.

Stratégiou spoločnosti SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE  je dôsledná orientácia na zákazníka a jeho potreby a snaha mať vždy čo najlepšiu ponuku na trhu. Sortiment predávaných výrobkov preto zahŕňa rôzne  cenové kategórie. Za zmienku stoja napríklad štandardné obklady, ktorých ponuka začína na cene okolo 4,7 € za m2 a cez vyššiu strednú triedu pokračuje až k dizajnovým špecialitám. Vyberú si tak zákazníci vyhľadávajúci nižšie ceny i tí, ktorí pri zariaďovaní svojej kúpeľne požadujú luxusnejšie výrobky (viac tu: www.elite-bath.cz). Spoločnosť SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE  disponuje krytými skladmi o ploche 45 000 m2, čo nám umožňuje držať väčšinu sortimentu – viac ako 50 000 položiek - skladom. Približne 7 000 najpredávanejších výrobkov predstavuje SIKO i na tomto portáli, začať nakupovať môžete rovno tu.

Sortiment SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE je možné rozdeliť do niekoľkých základných kategórií podľa účelu jednotlivých výrobkov: obklady a dlažba, vodovodné batérie, armatúry, drezy, vane a sprchové kúty, sanitárna keramika, kúpeľňový nábytok a doplnky, kúpeľňová chémia, podlahové kúrenie, ohrievače a bojlery, atď. Niektoré výrobky, napr. batérie a obklady sú vhodné i do kuchyne, rovnako ako dlažba, ktorú je možné, samozrejme, využiť i v ďalších priestoroch. Pre zákazníkov s obmedzenou pohyblivosťou ponúkajú SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE tzv. senior program, do ktorého patria predovšetkým pevné a sklopné držadlá, určené pre vane i sprchové kúty, špeciálna sanitárna keramika a vodovodné batérie, sedačky, zvýšené sedadlo na WC alebo priamo zvýšené klozetové misy.

SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE myslia i na náročnejších zákazníkov. Najucelenejšiu ponuku prémiových produktov do kúpeľne je možné nájsť v predajni ELITE BATH, čo je štúdio pre zákazníkov, ktorí pri zariaďovaní domácnosti nemusia robiť kompromisy.

DODÁVATELIA, VÝROBCOVIA

Pre mnohých najvýznamnejších výrobcov kúpeľňového vybavenia sú SIKO v Česku najväčším odberateľom. Medzi týchto výrobcov patria okrem iných firmy RAKO – obklady a dlažba, KERAMIA – kúpeľňový nábytok, RAVAK – sprchové kúty a vane, JIKA, LAUFEN a ROCA – sanitárna keramika. V prípade mnohých zahraničných výrobcov sú SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE ich najväčším či výhradným dovozcom do ČR. Jedná sa hlavne o firmy VENUS – španielske obklady a dlažba, KALE – turecké celosvetovo uznávané obklady a dlažba: PILCH – poľské obklady a dlažba, VitrA – sanitárna keramika, vodovodné batérie PAFFONI (Taliansko) a HANSGROHE a GROHE (Nemecko). U niektorých zahraničných firiem majú SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE výhradné zastúpenie pre Českú republiku. Oficiálne týmto spôsobom na českom trhu reprezentujú, napr. firmy Venus, Kale a Azulejo, vyrábajúce prestížne obklady a dlažbu či výrobcu ROCA a jeho populárne batérie ESMAI.

SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE sa tiež zaoberajú vývojom, výrobou a následným predajom výrobkov vlastných značiek. Spolupracujú pritom s renomovanými českými i zahraničnými výrobcami, ktorých si starostlivo vyberajú. Do kategórie vlastných značiek patrí LAGUNA – akrylátové vane, OPTIMA – vodovodné batérie a kúpeľňové doplnky, GLACERA – sanitárna keramika, ANIMA – sprchové kúty a zásteny, NATUREL – kúpeľňový nábytokFINEZA - obklady a dlažba. V ekonomickej cenovej úrovni ponúkajú SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE široké spektrum výrobkov pod značkami Multi a S-line.

Kompletný zoznam značiek zastúpených v SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE nájdete tu

PORADENSTVO, GRAFICKÉ NÁVRHY

V predajniach SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE sa stretnete s profesionálnou obsluhou, ktorá vám odborne poradí s výberom vhodného kúpeľňového vybavenia. SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE sa starajú, aby zamestnanci prostredníctvom školení organizovaných v spolupráci s dodávateľmi získavali odborné a aktuálne informácie. Pracovníci SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE, zaoberajúci sa výberom najnovších dizajnov pre domáci trh, pravidelne navštevujú svetové veľtrhy, napr. najvýznamnejší európsky veľtrh v talianskej Bologni, zameraný na keramické obklady, ale i tému „kúpeľňa“ všeobecne, či veľtrh ISH vo Frankfurte, Cevisama vo Valencii atď. Tu čerpajú inšpiráciu a informácie o najaktuálnejších trendoch z oblasti kúpeľňového vybavenia. SIKO tak vďaka nim každoročne zaraďuje medzi svoje novinky desiatky výrobkov najnovších trendov a dizajnov.

V rámci kvalitných služieb ponúkajú SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE klientom spracovanie grafického návrhu kúpeľne pomocou najmodernejšieho softwaru Domus3D. Tím odborníkov v grafickom oddelení firmy vypracuje 3D vizualizáciu budúcej kúpeľne podľa zadania zákazníka s dodržaním všetkých technických parametrov. Grafický výstup dovolí klientovi vytvoriť si jasnú predstavu o tom, ako bude jeho nová kúpeľňa vyzerať. Súčasne umožní spočítať presné množstvo materiálu, rozmery kúpeľňového vybavenia a výslednú cenu plánovanej realizácie. Tým, ktorí si chcú rozvrhnutie novej kúpeľne najskôr dôkladne premyslieť  v pohodlí domova, umožňuje spoločnosť SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE na svojich webových stránkach využiť špeciálny kúpeľňový 2D konfigurátor.

NAJVÄČŠIA KÚPEĽŇOVÁ GALÉRIA: Tisícky grafických návrhov pre vašu kúpeľňu

Pretože inšpirácia je pre firmu SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE nesmierne dôležitým prvkom podnikania, bola v septembri 2011 na adrese www.kupelnova-galeria.sk spustená pre zákazníkov unikátna elektronická fotogaléria. Pod poetickým názvom Galéria tisícich inšpirácií sa skrýva najväčšia on-line galéria návrhov kúpeľní, vytvorených exkluzívne v grafickom centre SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE. Tento jedinečný projekt vznikol s cieľom v maximálnej miere inšpirovať všetkých potenciálnych zákazníkov, ktorí aktuálne zariaďujú, či rekonštruujú kúpeľňu a zaujímajú sa o najmodernejšie trendy v kúpeľňovom vybavení. So svojimi stovkami a tisícami grafických návrhov kúpeľní je tak moderná kúpeľňová galéria www.kupelnova-galeria.sk nielen plná inšpirácie, ale predstavuje i zdroj užitočných tipov či podnetov.
Sdílejte na