Podlahy do kuchyne

Vyriešili sme za vás otázku, akú podlahu použiť do kuchyne. Podlaha do kuchyne môže byť vinylová, laminátová aj drevená. Vyberte tú pravú podlahovú krytinu. 

Každá podlahová krytina má svoje špecifiká a je na vás, aby ste zvážili, aká podlaha bude pre vás a vašu kuchyňu optimálna. Dnes sa už nemusíte obávať, že v kuchyni budete musieť použiť inú podlahovú krytinu ako vo zvyšku interiéru kvôli vlhkosti alebo odolnosti. 

undefined

Plávajúca alebo lepená podlaha? 

Klik a je to. Môžete ju položiť bez lepenia, čím získate obľúbenú plávajúcu podlahu, ktorú vďaka systému "click" zvládne položiť každý zručný domáci majster. Výhodou klikacej podlahy je, že v prípade poškodenia niektorej časti môžete podlahu ľahko rozobrať, vymeniť a znovu zložiť.   

Môžete si však vybrať aj lepenú podlahu, ktorá vám poskytne podlahu s lepšou tepelnou vodivosťou a zníženou hlučnosťou. V prípade opravy potrebný kus vyrežete a nalepíte nový.  

Všetky tieto varianty podláh sú ideálne do kuchyne. Aby sme vám čo najviac uľahčili rozhodovanie, pripravili sme pre vás malého sprievodcu možnosťami.  

CHCEM VEDIEŤ VIAC

Vinylová podlaha do kuchyne 

Vinylová podlaha vďaka svojej 100% odolnosti voči vode priamo nabáda k využitiu v kuchyni a pre kuchyňu je jednou z najideálnejších variantov. Jej dokonale autentický povrch je príjemne hrejivý a dá sa kombinovať s podlahovým vykurovaním. Pri vinylovej podlahe oceníte predovšetkým jej vysokú odolnosť a jednoduchú údržbu. V prípade, že sa jej časť poškodí, ľahko ju vymeníte za novú. Vinylové podlahy prinášajú širokú škálu dizajnov a povrchov, takže ich bez problémov zladíte k modernej kuchyni alebo kuchyni v retro štýle. Siahnete po nadčasovom dreve alebo trendy kamenných imitáciách v antracitových tónoch? 

VINYLOVÉ PODLAHY
vinylova-podlaha-do-kuchyne.jpg
laminatova-podlaha-do-kuchyne.jpg

Laminátová podlaha do kuchyne  

Už dávno neplatí, že laminátová podlaha nie je vhodná do kuchyne. Pre nás je laminát dobrým partnerom v kuchyni, najmä ak ide o vodoodolnú laminátovú podlahu. Vodoodolná laminátová podlaha má tvrdené jadro na báze dreva a prináša vysokú odolnosť voči vode - odolá vode až 100 hodín, otestovali sme to za vás. Nemusíte sa teda obávať, že sa laminátová podlaha v kuchyni pokriví alebo že spoje napučia v dôsledku pôsobenia vody. Aj pri laminátovej podlahe oceníte, že zámok 1click2go umožňuje jednoduchú demontáž podlahy a výmenu poškodených častí za nové.   

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Drevená podlaha do kuchyne  

Majte v kuchyni kúsok prírody. Drevené podlahy patria medzi najobľúbenejšie, sú trendy a vytvárajú príjemnú atmosféru. Hlavnou charakteristikou drevených podláh je ich teplý, príjemný povrch, vynikajúca akustická a tepelná izolácia a dobre sa hodia aj k podlahovému vykurovaniu. To oceníte najmä v kuchyni, kde sa často pohybujeme naboso. Drevená podlaha v priebehu rokov pracuje, preto sa o ňu musíme dobre starať, najmä v kuchyni. Zo všetkých možných kuchynských podláh je drevo najcitlivejšie na vlhkosť a mechanické poškodenie, ale môžete ho opraviť brúsením. Vhodná ochrana povrchu olejom alebo lakom spoľahlivo ochráni drevenú podlahu pred "malými" nehodami s vodou. 

DREVENÉ PODLAHY
drevena-podlaha-do-kuchyne.jpg
dlazba-do-kuchyne.jpg

Dlažba do kuchyne 

Aj dlažba do kuchyne bude na podlahe robiť skutočnú parádu. Najmä vďaka nekonečnej rozmanitosti tvarov, farieb, povrchov a veľkostí. Na svoje si prídu milovníci veľkoformátov aj drobných tvarov, napríklad v obľúbených hexagónoch. Marocké alebo patchworkové vzory sú obzvlášť trendy pre útulné kuchyne. Pre opulentné kuchyne sú vhodné veľkoformátové vzory s okrajom dlhším ako 60 cm, zvyčajne z mramoru alebo kameňa. Dlažba je odolná voči vode a pri správnej tvrdosti odolá aj mechanickému poškodeniu. Jej najväčšou nevýhodou je to, že je chladná a v prípade poškodenia sa ťažšie vymieňa. Odporúčame zvoliť protišmykovú dlažbu, ktorá zabezpečí, že sa v prípade kvapnutia alebo rozliatia niečoho nepošmyknete.    

DLAŽBY DO KUCHYNE

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kuchyňa bez starostí
 
  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt

Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcem vedieť viac.

Dohodnúť schôdzku

SIKO projektový konzultant