Staňte se fanouškem
  • Slovenčina

Kúpeľne Klinker

Sdílejte na

Detailný popis série Klinker

Fasádne pásiky klinker z tradičného prírodného materiálu (pálená hlina) sa vyrábajú buď metódou ťahania, s hrúbkou cca 10-14 mm, ktoré sú relatívne rozmerovo presné, alebo sa vyrábajú tzv. razené pásky, ktoré sú rezané z razených tehál s hrúbkou cca 23- 25 mm, a preto vykazujú viac rustikálny vzhľad a určité rozmerové a tvarové odlišnosti.

Škárovanie sa vykonáva tzv. polosuchou metódou, vtlačovaním polosuchej škárovacej hmoty do škár pomocou špeciálneho náradia (škárovacou lyžičkou). Odporúčame šírku škáry 10-12 mm.

Doporučené lepiace a škárovacie hmoty:

Lepidlo
Mapei (Keraflex) alebo Ceresit (CM16), min. typ C2TE

Škárovacia hmota
Quick-Mix (FM) alebo Mapei (Keracolor GG) alebo Ceresit (CE43 a CE35) so zníženým obsahom zámesovej vody (do konzistencie zavlhnutej zmesi).

Všetky obkladové pásiky sa štandardne predávajú v balení so započítanou šírkou škáry
(tzn. plocha, akú z daného balenia obložíte vr. šírky škáry cca 10 - 12 mm)

Vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu (vypálená tehliarska hlina), môže dochádzať vo výrobe k rozmerovým, povrchovým a farebným odlišnostiam v jednotlivých dodávkach alebo oproti vyobrazení v katalógu, na stojanoch či www stránkach. Na pásikoch sa môžu vyskytovať "zotreté", ľahko odreté miesta, otrepy a trhlinky, ktoré vznikajú technológiou výroby či manipuláciou, pričom neznižujú ich úžitkovú hodnotu.

Farebné odchýlky sú zámerné a v medziach farebného svojrázu
daného typu pásiku.

Pri lepení je
pri obkladaní väčších plôch nevyhnutné celé množstvo tovaru na stavbe pripraviť vopred a odoberať (miešať) pásiky z viacerých paliet (min. z troch), alebo odoberať z viacerých balení (min. z troch), pri obkladaní menších plôch. Aj u jednofarebných typov pásikov môže mať výsledná plocha melírovaný odtieň.

Výsledný vzhľad
obloženej plochy je určený voľbou farby škárovacej hmoty a jej hrubosťou, rovnako ako tvarom škáry (rovné, polkruhové, zapustené, rezané atď).