Staňte se fanouškem
 • Slovenčina
Nakupujú u nás

Rohová vaňa Laguna Fortuna Plus 170x100 cm, ľavá, 100% akrylát, 220 l

 • Doprava zdarma

Dokonalá multifunkčná vaňa - vaňa + "sprchový kút" alebo hydromasážna vaňaAkrylátová vaňa Fortuna splní aj tie najnáročnejšie predstavy. Akrylát je materiál, ktorý sa pri napúšťaní vane rýchlo zahrieva a udržuje teplo, vaňa tak zostáva dlho príjemne teplá. Dlhodobo si zachováva svoj tvar, jej povrch je lesklý a neporézny, príjemný na dotyk, ľahko sa čistí a má antibakteriálne vlastnosti.

Vaňu je možné dovybaviť masážnym systémom. Vyskúšajte náš jednoduchý konfigurátor: http://hm-vany-konfigurator.siko.cz/sk

 

Úplný popis

Značka: Laguna Séria: Fortuna Plus Kat. č.: FO1700LPLUS
NA CENTRÁLNOM SKLADE > 80 ks Overte si dostupnosť na predajniach
Cena:
349,00  €/ks

Tento tovar môžete vidieť aj v našich predajniach Zobraziť predajne

Máte otázku? Pozrite sa na čo sa pýtajú ostatní Čítať otázky

Bez čoho sa nezaobídete

K tomuto produktu je potrebné dokúpiť pár nevyhnutných vecí

Obsah

Popis

V kombinácii s praktickou sprchovou zástenou  vytvoríte z vane Fortuna sprchový kút. Vaňa Fortuna má protišmykové dno, mydlovničku, možno k nej dokúpiť pohodlný podhlavník či praktické madlo. Všetky prednosti vane Fortuna vyniknú predovšetkým v bytových jadrách. Riešenie panela umožňuje po celom obvode vane ľahký vstup. Tvar panela ocenia, kvôli ľahkému a pohodlnému prístupu k hrane vane, najmä rodičia s malými deťmi. 

Vane Laguna Plus sú vyrobené zo značkového liateho akrylátu PMMA s hrúbkou 5 mm. Vďaka tomu je materiál vane prefarbený v celej svojej hrúbke,
je plne stálofarebný, neporézny a má vysokú povrchovú pevnosť. Päťmilimetrová hrúbka akrylátovej dosky sa rozumie pred tvárnením. V priebehu tvárnenia sa samozrejme hrúbka zmenšuje. Vane sú odolné voči povrchovému poškriabaniu, odolávajú bežným domácim chemikáliám, v prípade poškodenia povrchu môžete vaňu jednoducho zbrúsiť a vyleštiť do pôvodnej podoby.

Objem vane: 220 litrov. Objem sa udáva pre vaňu napustenú k okraju prepadu bez osoby vo vani.

Vane vyrábané z 5 mm liateho akrylátu, skrátene PMMA, vynikajú niektorými výnimočnými vlastnosťami. To najmä vďaka výrobnému postupu, ktorý prebieha naliatím PMMA do pripravených foriem a tým si zachováva svoje fyzikálne vlastnosti vo všetkých smeroch. Toto je hlavný rozdiel oproti extrudovanému akrylátu 3,2 mm, ktorý sa vyrába ťahaním, a tak sú jeho vlastnosti zachované len v jednom smere. Vane z PMMA sú veľmi jednoduché na údržbu a dlhodobo si zachovávajú svoj tvar. Po kúpeli stačí steny vane otrieť saponátovým prostriedkom a opláchnuť čistou vodou. Vynikajú svojím exkluzívnym žiarivým vzhľadom pripomínajúcim lesk luxusného porcelánu, ale na rozdiel od porcelánu je akrylát pri dotyku príjemne teplý. Nikdy nestratí svoj žiarivý lesk. PMMA akrylát je vynikajúcim izolantom a teplota vášho kúpeľa bude dlho práve taká, akú máte v obľube.

 
Hlavné prednosti 5mm liateho akrylátu - PMMA

 • Výborné antibakteriálne a izolačné vlastnosti
 • Povrch je lesklý, neporézny a veľmi odolný proti poškriabaniu
 • Farebná stálosť po celú dobu životnosti
 • Nepodlieha vplyvu UV žiarenia (slnko, žiarivky, LED žiarovky)
 • Jednoduchá údržba za pomoci saponátu a čistej vody
 • Zvýšená chemická odolnosť oproti bežným domácim chemikáliám a kozmetike
 • V prípade poškodenia povrchu možno miesto ľahko zbrúsiť a vyleštiť do pôvodnej podoby
 • Dlhá životnosť
 • Nízka hmotnosť vane
 

Vaňa je bez príslušenstva: bez nožičiek, madiel, podhlavníka, sifónu.

Vaňu je možné dovybaviť masážnym systémom. Vyskúšajte náš jednoduchý konfigurátor: http://hm-vany-konfigurator.siko.cz/sk

Praktické rady pri výbere vane

 • Najprv je dôležité zvoliť vhodný tvar vane podľa dispozícií kúpeľne (klasická, symetrická a asymetrická, voľne stojaca) a jej rozmery (brať do úvahy telesné proporcie celej rodiny).
 • Ďalej je potrebné zvoliť materiál, a to akrylát, smaltovanú oceľ alebo liaty mramor. V prípade asymetrických vaní je dôležité určiť variant prevedenia (pravý / ľavý variant).
 • Zistiť, či je dostatočný prísun teplej vody k napustenie vane.

Praktické rady pri montáži vane

 • Ak je vaňa určená do korpusu, mala by byť namontovaná tak, aby ju bolo možné z korpusu vybrať bez búracích prác. Teda tak, že sa odreže silikón a vaňa sa dá vybrať.
 • Vaňa sa nesmie montovať tak, že sa dajú dlaždice cez jej hranu - zamuruje sa. Dlaždice je potrebné ukončovať aspoň 5 cm pod lemom vane a medzi hranu vane a dlaždice použiť vaňové lišty (nižšie v súvisiacich produktoch).
 • Vane je potrebné stavať na nožičky a nepokladať ich na iný stavebný materiál.
 • Do korpusu vane vždy vložiť vaňové dvierka, či dlaždicu na magnety, ktorú treba len zasilikónovať. Ideálne oproti sifónu.

Hmotnosť a balenia

Hmotnosť 30,00  kg
Balenie 1 ks

Rozmery

Hĺbka (cm) 100
Šírka (cm) 170
Výška (cm) 46

Technické parametre

Druh výrobku rohová vaňa
Farba popisná biela
Materiál 100% akrylát
Objem vane (l) 220
Orientácia ľavá
Séria
Typ rohová asymetrická
Výbava bez nôh, madla, podhlavníka
Značka Laguna

Otázky