Staňte se fanouškem
 • Slovenčina

Nová kúpeľňa krok za krokom

Tento sprievodca obsahuje naše dlhoročné skúsenosti s predajom kúpeľní. Kúpeľňami sa zaoberáme už 25 rokov a po týchto rokoch vieme, aké úskalia tvorbu novej kúpeľne sprevádzajú. Pokiaľ pôjdete spolu s nami krok za krokom týmto sprievodcom,  na konci vás čaká vaša nová kúpeľňa taká, akú ste si vysnívali. Pokiaľ by ste si niečím neboli istí, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Naši odborní predajcovia sú pravidelne preškoľovaní tak, aby boli pripravení kvalifikovane poradiť a zodpovedať všetky vaše dotazy.

4 kroky k vašej novej kúpeľni

Alice Bendová

Alice Bendová

Alice Bendová
Koupelna

1. Inšpirácia

Objavte a vyskúšajte si u nás vysnívanú kúpeľňu.

2. Plánovanie

Čo si pripraviť so sebou na prvú schôdzku?

3. Riešenie

Naši odborní predajcovia vám s návrhom pomôžu.

4. Realizácia

Kúpeľňu vám postavíme na kľúč.

1. Inšpirácia

Ešte pred výberom konkrétnych materiálov je dobré si definovať váš spôsob života. Niekto v kúpľni rád trávi množstvo času a má radšej romantickú kúpeľňu v pastelových farbách s rohovou vaňou. Iný zas uprednostňuje rýchlu hygienu v minimalistickej kúpeľni tónovanú do rôznych odtieňov šedej a len so sprchovacím kútom. Je teda dobré si rozmyslieť, či chcete relaxovať v romantickom prostredí alebo oceníte prehľadnosť modernej architektúry a dizajnu. V našich predajniach si tak môžete prednostne prehliadnuť len tie kúpeľne, ktoré  svojím dizajnom zodpovedajú vašim predstavám. Pokiaľ si nevyberiete z našich vzorových kúpeľní, zostavíme vám riešenie šité priamo na mieru. Toto premýšľanie vám určite uľahčia 3D grafické návrhy, ktoré však prídu k slovu neskôr.

Simona Krainová

Predajne SIKO

Príďte sa inšpirovať na jednu z viac ako 50 predajní SIKO po celej ČR a na Slovensku. Vaňu, kút i ďalšie vybavenie do kúpeľne si môžete osobne vyskúšať.

Simona Krainová
Tip pre Vás: Vaňu, kút i ďalšie vybavenie do kúpeľne si u nás môžete osobne vyskúšať.

Kúpeľňová galéria

So svojimi tisícimi grafickými návrhmi je naša kúpeľňová galéria nielen plná inšpirácie, ale predstavuje i zdroj užitočných typov či podnetov. 

www.kupelnova-galeria.sk

Koupelnová galerie
 Web SIKO

www.siko.sk

Ponuka sortimentu sa rozšírila v oblasti vybavenia kúpeľní, ako aj vybavenia kuchýň .

2. Plánovanie

Je treba si uvedomiť, že ponuka na trhu sa za posledných 20 rokov výrazne zmenila. Vedeli ste si pred 20 rokmi predstaviť v kúpeľni bidet, závesné WC, pisoár alebo masážnu sprchu? Vyhrievanú podlahu? Rohovú masážnu vaňu
O tom všetkom a mnoho dalšom by ste mali teraz premýšľať. Mali by ste mať jasno v tom, čo je pre vás priorita. Je ale dobré tiež vedieť, čo sa vám sice páči, ale ste ochotný oželieť. Postaviť kúpeľňu bez kompromisov sa podarí len zriedkakedy – je teda potrebné byť na ne pripravený. 

Plánování koupelny

Tip pre vás:

Vaša prvá cesta by mala viesť na www.siko.sk a tam sa za pomoci 2D plánovač kúpeľní zamyslieť nad dispozičným riešením kúpeľne. Plánovač kúpeľní vám pomocou niekoľkých kliknutí umožní poskladať si kúpeľňu podľa vašich predstáv. Jednoducho tak zistíte, čo sa vám do kúpeľne vojde a čo už je nad jej priestorové možnosti.

Čo si pripraviť na prvú schôdzku?

 • Plán rozpočtu
 • Pôdorys kúpeľne
 • Umiestnenie okien, dverí
 • Rozvody vody, elektriny, kúrenia, odpadov
 • Možnosť stavebných úprav
 • Predstava o štýle kúpeľne
 • Čo všetko v kúpeľni chcete mať (vaňa, sprcha)
 • Kto bude kúpeľňu využívať
 • Požadovaný termín realizácie

Rozpočet

Jeden priestor má mnoho spôsobov využitia a teda i veľmi široké rozpätie nákladov na jeho zariadenie. Pokiaľ ste si poctivo odpovedali na predchádzajúce otázky, môžeme prikročiť k stanoveniu približného rozpočtu.

Začneme tým, že si povieme, koľko chcete do novej kúpeľne investovať. Podľa toho je potrebné riešiť výber konkrétnych predmetov. Veci sú rôzne kvalitné a teda i rôzne drahé. Vaňa vás môže stáť okolo osemdesiat, ale tiež napríklad osemsto eur. Sprchový kút tiež kúpite za stopäťdesiat, päťsto ale tiež tisícpäťsto. Vždy je potrebné posudzovať vaše nároky na kvalitu a finančné možnosti.

Niekedy je lepšie si mierne priplatiť a získať tak výrobok, ktorý vám bude lepšie slúžiť a vydrží niekoľkokrát dlhšie, než o trochu lacnejšia varianta. A naopak sú veci, do ktorých je zbytočné investovať prehnané čiastky.

Pri stanovovaní rozpočtu je potrebné si uvedomiť, že cena kúpeľne nie je tvorená len hodnotou materiálu, ale že niečo stojí i samotná práca. A pokiaľ nie ste naozaj šikovný kutil alebo ideálne priamo murár, obkladač, inštalatér a elektrikár v jednej osobe, potom by ste mali vedieť, že cena práce spravidla tvorí väčšiu časť ceny novej kúpeľne. Pokiaľ máte na kúpeľňu rozpočet napríklad 4 000 €, potom minimálne polovicu z tejto čiastky bude tvoriť cena za odbornú inštaláciu a montáž. Áno, minimálne polovicu, ale skôr viac.

Pokiaľ nemáte dostatok voľných finančných prostriedkov, sme schopní vám zariadiť rýchly úver v spoločnostiach CETELEM, QUATRO.

3. Riešenie

Vybrali ste si? Ak áno, ale ešte máte nejaké pochybnosti alebo ste minimálne zvedaví, ako bude vaša kúpeľňa vyzerať. V našej predajni si spoločne s odborným predajcom pripravíte podklady pre náš tým grafikov, ktorí vám spracujú a pošlú 3D grafické návrhy. Vašu kúpeľňu tak môžete vidieť ešte pred položením prvej obkladačky. A v Siku naviac v bezkonkurenčnej fotografickej kvalite. Táto služba vám tiež určite pomôže vyriešiť prípadné otazniky – čo s čím lepšie ladí, ako bude daná zmena vyzerať v skutočnosti a tak ďalej. 

 • Nie ste rozhodnutí, ktorý druh obkladu sa bude do vašej kúpeľne najlepšie hodiť? 
 • Chcete se uistiť, že voľba obkladu a jeho skladba je presne to, čo si prajete?
 • Neviete, či sa vám vedľa plánovanej vane vojde ešte automatická pračka?

Viac ku grafickým návrhom ZADARMO

4. Realizácia - kúpeľňa na kľúč

Dôležitá súčasť procesu tvorby kúpeľne je samotná realizácia. Pokiaľ nemáte nikoho, kto vám ju zabezpečí, obráťte se na našich odborných predajcov a tí vám vysvetlia podmienky realizácií. SIKO ponúka realizácie kúpeľní v spolupráci s firmou Moderný Byt. Viac informácií o realizácii kúpeľne na kľúč nájdete na rekonstrukcie.siko.sk .

Viac o kúpeľni na kľúč

Sdílejte na