Doprava ZADARMO od 200 € | 13 predajní po celom Slovensku

Klinker

Filtre

Novinka / Výpredaj
Farba
design

Fasádne pásiky klinker z tradičného prírodného materiálu (pálená hlina) sa vyrábajú buď metódou ťahaním, v hrúbke cca 10-14 mm, ktoré sú relatívne rozmerovo presné, alebo sa vyrábajú tzv. razené pásiky, ktoré sú rezané z razených tehál v hrúbke cca 23- 25 mm, a preto vykazujú viac rustikálny vzhľad a určité rozmerové a tvarové odlišnosti.

Spárovanie sa vykonáva tzv. polosuchou metódou, vtlačovaním polosuché škárovacej hmoty do škár pomocou špeciálneho náradia (škárovacej lyžičkou). Odporúčame šírku škáry 10-12 mm.

Odporúčané lepiace a škárovacej hmoty:

Lepidlo Mapei (KERAFLEX) alebo Ceresit (CM16), min. typ C2TE

Škárovacia hmota Quick-Mix (FM) alebo Mapei (Keracolor GG) alebo Ceresit (CE43 a CE35) so zníženým obsahom zámesovej vody (do konzistencie zavlhnuté zmesi).

Všetky obkladové pásiky sa štandardne predávajú v balení sa započítanú šírkou škáry (tzn. plocha akú z daného balenia obložíte vr. šírky škáry cca 10 - 12 mm)

Vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu (vypálená tehliarska hlina), môže dochádzať vo výrobe k rozmerovým, povrchovým a farebným odlišnostiam v jednotlivých dodávkach alebo oproti vyobrazeniu v katalógu, na stojanoch či www stránkach. Na pásikoch sa môžu vyskytovať "zotretá", ľahko odreté miesta, otrepy a trhlinky vznikajúce technológiou výroby či manipuláciou, ktoré neznižujú ich úžitkovú hodnotu.

Farebné odchýlky sú zámerné a v medziach farebného svojrázu daného typu pásika.

Pri lepení je nutné celé množstvo tovaru na stavbe pripraviť vopred a odoberať (miešať) pásiky z viacerých paliet (min. z troch), pri obkladaní väčších plôch alebo odoberať z viacerých balení (min. z troch), pri obkladaní menších plôch. Aj u jednofarebných typov pásikov môže mať výsledná plocha melírovaný odtieň.

Výsledný vzhľad obloženej plochy je určený voľbou farby škárovacej hmoty a jej hrubosťou, rovnako tak ako tvarom škáry (rovná, polkruhová, zapustená, rezaná atď.)