Doprava ZADARMO od 200 € | 13 predajní po celom Slovensku

Kúpeľňa v pánskom vs. dámskom štýle

4 najčastejšie rozdiely. Nájdete sa v nich? 

Nenechajte sa zmiasť, nechceme a nebudeme škatuľkovať. Každému sa páči niečo iné a má jednoducho svoj osobitý vkus. Rešpektujeme to. Avšak pár rozdielov, odlišností, ktoré môžeme považovať za "typicky" dámske či pánske, sme predsa len za viac ako štvrťstoročie, čo tvoríme kúpeľne, už odsledovali.

1) V RÍŠI FARIEB

Je to tak trochu súboj. Tmavých farieb, metalických odleskov, chladného kovu či betónu na jednej strane, s pastelovými farbami, púdrovou, marhuľovou, ružovkastou, jemnou tyrkysovou, mentolovou, zelenkavou .... na strane druhej.
Či sa nám to páči alebo nie, bez ohľadu na osobné preferencie, farbičky majú všeobecne viac v obľube ženy. Vyjadrujú skrz ne tak svoju jemnosť, nežnosť a romantickú dušu. Mnoho žien sa bude určite v romanticky ladenom interiéri a pri jemných farbách cítiť príjemnejšie.
Ak však zavítame čisto do pánskeho kúpeľňového sveta, razom sa ocitneme v minimalistickej ríši plnej tmavých farieb, surového betónu, často v kombinácii s kovom. Na niekoho takýto priestor môže pôsobiť možno až ľahko dramatickým vzhľadom, každopádne tmavé farby dosahujú želaný efekt, istú podmanivosť a stávajú sa osobitým odrazom charakteru pravého muža.
 

Metal koupelna
Light pastel

Viac na www.siko.sk/styly

2) SEBAVEDOMÝ KONTRAST

Rovnako ako majú páni v obľube skôr tmavé farby, nebránia sa ani kontrastom s prvkami v industriálnom štýle. Materiál, bez ktorého sa pánsky ladený interiér len ťažko zaobíde, je tmavý kov vo všetkých podobách. Alebo aj sklo. Nechýbajú ostré hrany, priame línie. Áno, tak trochu drsná, ale účelná strohosť.

Avšak dámy rozhodne neostávajú, čo sa týka obľúbenosti metalických odleskov, pozadu. Idú s najmodernejšími trendami. Stále častejšie siahajú po kombinácii ozdobných prvkov, jemných farebných tónov práve s metalickými odleskami. Môžu tak naplno rozvinúť svoju fantáziu a realizovať tie neodvážnejšie nápady kúpeľňového dizajnu. Veľmi obľúbená je napr. farba rose gold. Dámsky ladenej oáze relaxácie dodá žiadanú eleganciu a nezameniteľný charakter. 
 

Metal koupelna
Light pastel

3) STROHOSŤ SA SO ZDOBENÍM VEĽMI NEKAMARÁTI

V tomto prípade ide hlavne o praktickosť. Reč je o upratovaní kúpeľne. O jeho nie / náročnosti. Pánsky zariadená kúpeľňa práve neholduje kompromisom. Víťazí výrazná praktickosť, jednoduchosť a čistá účelovosť. Ak chcete priestor naozaj nenáročný na upratovanie, zabudnite na prílišné ozdobovanie a množstvo dekorácií.
A práve tu môže vzniknúť pomyselná trenica 😊, keďže väčšina žien naopak dekorácie miluje. Otvorené police plné najrôznejších flakónov a štýlových ozdôb. Vyzerajú krásne, dotvárajú útulný a romantický nádych. (Bohužiaľ musíme podotknúť fakt, že tie isté dekorácie, ktoré dotvárajú atmosféru zabývanosti a skrášľujú interiér, často "fungujú" doslova aj ako magnet na prach. Dámy, kto by to nepoznal, že ?! 😊) Avšak napriek tomu ku kúpeľni, ktorú " obýva "žena, ozdoby patria. Svoje nenahraditeľné miesto najmä v dámskej kúpeľni má aj veľké nasvietené zrkadlo a naozaj dostatok úložného priestoru.
 
Beton koupelna
Provence koupelna

4) POKROK NAZASTAVÍŠ

Moderné technológie a high-tech vychytávky sa už stali neoddeliteľnou súčasťou našich domovov, kúpeľňu nevynímajúc. Prináša obrovský užívateľský komfort a každodennú prémiovú starostlivosť nám všetkým, bez ohľadu na štýlové ladenie kúpeľne. Vďaka nim si môžeme vychutnať prvotriednu oázu očisty a relaxu.

Páni sa v nových technológiách vyžívajú. Vedľa šikovných toaliet, ktorých nastavenie môžu pohodlne ovládať zo svojho inteligentného telefónu alebo z tabletu, iste ocenia aj high-tech funkčnosť batérií.
A čo potom taká vodeodolná LCD televízia zabudovaná do steny či nad vaňu. Už si predstavujete ten komfort pri sledovaní športového zápasu? Vitajte v pánskom svete 😊.

Každý si medzi technickými vychytávkami určite nájde to svoje. Tam, kde kúpeľňu využívajú aj malé deti, má svoje podstatné miesto bezpečnosť. Nezastupiteľná je napr. termostatická technológia v sprchových batériách. Pohodlne zabezpečia, že teplota po celú dobu sprchovania zostane stabilná, nehrozí tak náhle obarenie horúcou vodou.
V pozadí rozhodne nezaostáva ani osvetlenie. Aj keď možností máme mnoho, čoraz častejšie volíme  LED. Efekt takéhoto podsvietenia vytvorí originálny prvok a celý priestor kúpeľne razom akoby ožil. LED osvetlenie bude aj nevtieravým pomocníkom zakaždým, kedykoľvek sa vydáte na nočnú výpravu tmavým bytom či domom. Či už na toaletu alebo napríklad potajomky do chladničky 😊. 

Na vlastnej koži!

V špeciálnych expozíciách na našich vybraných showroomoch si môžete najrôznejšie technické vychytávky vyskúšať na vlastnej koži. Rôzne sprchové systémy s masážnymi funkciami, high-tech batérie, vrátane takej, ktorá vie vyrobiť perlivú malinovku alebo jedným stlačením horúcu vodu na čaj i blanšírovanie zeleniny a veľa ďalších.

A ako by mohla vaša kúpeľňa snov vyzerať? Inšpirujte sa. S plánovaním štýlovo zariadenej kúpeľne, vašej oázy relaxácie, vám pomôžu naši projektoví konzultanti. Zbavia vás starostí so zabezpečovaním množstva potrebných krokov spojených s realizáciou projektu, skoordinujú všetko potrebné a postrážia ladenie do vášho obľúbeného štýlu.     

Projektový konzultant SIKO

S plánovaním novej kúpeľne i kuchyne vám radi pomôžeme. Naši projektoví konzultanti vám poradia s výberom, na mieru pripravia kuchyňu, kúpeľňu alebo oboje vo vašom obľúbenom štýle, skoordinujú a zabezpečia všetko potrebné pre váš projekt. Ušetria vám čas a postarajú sa o vaše pohodlie. Budú vašou pravou rukou po celú dobu riešenia projektu.

Chcem využiť služby konzultanta

Tešíme sa na vás v sieti predajní SIKO, alebo na www.siko.sk/styly

SIKO tím