Filtre
2 aktívne , 5 produktov Zrušiť všetky filtre
-
find-icon
sprchový kút5
find-icon
Ravak5
find-icon
Nexty5
find-icon
Anticalc5
-
cm
-
cm
-
cm
find-icon
transparent5
find-icon
biela2chróm lesklý1chróm matný1čierna1
find-icon
R 5005
find-icon
sklo číre5
find-icon
otočný5
find-icon
bez vaničky5
find-icon
118-1203108-110298-100397-99,5x97-99,55903
find-icon
štvrťkruh5
Upraviť filtre

Sprchové kúty

Sprchové kúty sa stali súčasťou moderných kúpeľní. Riešenie sprchového kúta s vaňou alebo bez nej, murovaný, rohový, na mieru, rôznych tvarov. Ktorý si vybrať? Pri výbere sprchového kúta vždy zvážte možnosti a priestor kúpeľne. Z hľadiska tvarov, veľkosti a dizajnu je dnes ponuka sprchových kútov a sprchových dverí naozaj široká. Sprchový kút môžete postaviť na sprchovú vaničku, alebo si vybrať vzdušnejšiu verziu sprchového kúta a sprchové dvere alebo zástenu postaviť priamo na obloženú podlahu vybavenú sprchovým žľabom.   

Obľúbené sú štvorcové a obdĺžnikové sprchové kúty, zvoliť ale môžete aj štvrťkruhový sprchovací kút. Vždy sa riaďte svojimi preferenciami a miestom, ktoré vaša kúpeľňa umožňuje. V sprchovacom kúte sa musíte pohodlne pohybovať bez narážania do stien. Súčasne ale nesmie sprchovací kút ani sprchové dvere prekážať v kúpeľni. Do menších kúpeľní oceníte rozmer sprchovacích kútov 80 x 80 cm, obľúbené sú varianty sprchových kútov 90 x 90 cm alebo veľkorysé sprchové kúty 100 x 100 cm. Pôdorys sprchovacieho kúta aj jeho rozmery ľahko vyfiltrujete.

Bezpečnostné sklo je pri sprchovacích kútoch samozrejmosťou, rovnako tak, ako povrchová úprava EasyClean, ktorá zabráni zachytávaniu vody a následnému usadzovaniu vodného kameňa. Pre väčšie súkromie môžete zvoliť matné alebo mliečne sklo.

Tí zvás, ktorí si stále nemôžu vybrať, môžu skúsiť plánovač sprchovacích kútov a vytvoriť si sprchovací kút na mieru. Je to jednoduché.

Naši odborníci radia

Do začiatku vám prinášame pár bodov, na ktoré sa treba zamerať, na čo nezabudnúť a čomu venovať pozornosť pred tým, než začnete vyberať konkrétne riešenie sprchovacieho kúta.

  • Všetky kúty je možné nainštalovať na sprchovú vaničku, ale aj priamo na dlažbu v kombinácii so sprchovacím žľabom. Na vás je, vybrať si to pravé riešenie pre vás.
  • Pred zakúpením si starostlivo premerajte budúce miesto montáže (merajte na stenách s hotovým obkladom). Rozmyslite si, či bude kút alebo zástena na vaničke alebo bez vaničky. Vanička sa nesmie montovať tak, že sa dajú dlaždice cez jej hranu – nezamurujte ju (v tomto prípade by sa totiž zmenila staviteľnosť a kút by nemusel kopírovať vaničku a bol by z časti vo vzduchu).
  • Pri montáži dodržujte montážny návod a najmä v ňom uvedené silikónovanie, pred ktorým dbajte na odmastenie výrobku a správny technologický postup silikónovania. Po montáži nechajte silikón 24 hodín preschnúť.
  • Sklo na kútoch a zástenách odporúčame udržiavať na to určenú chémiu a rovnako tak treba udržiavať, čistiť a premazávať všetky pohyblivé časti, zaistíte tak dlhú životnosť svojho sprchovacieho kúta.
  • Vrámci montáže sprchovacieho kúta sa stretnete tiež spojmom STAVITEĽNOSŤ - je to možnosť montáže kúta do vopred pripraveného priestoru. Umožňuje rozmerovú toleranciu stien kúta od základného rozmeru - teda rozmer kúta od-do.

Nechajte starosti s výberom na nás.

Že sa vtom stále nevyznáte? Nevadí, poradíme vám online na našom chate alebo telefóne alebo sme pre vás na našich predajniach. Alebo si jednoducho na pár kliknutí dohodnite schôdzku s naším konzultantom.

Objavte výrobky osvedčených značiek
undefinedundefinedroth.svgundefined
Aktívne filtre:
5 produktov
Videli ste 5 z 5 produktov