SIKO

Farby v kuchyni tvoria nielen základ štýlu, ovplyvňujú aj našu náladu. Akú farbu kuchynskej linky vybrať, aby vaša nová kuchyňa bola moderná a mala šmrnc? Farba štýlovej kuchyne dotvára celý interiér. V slovenských kuchyniach síce vedie biela farba, vďaka nám ale zistíte, že aj ďalšie farby sú pre kuchyňu to pravé. Trendy čiernu, antracitovú alebo šedivú, nadčasový drevodekor alebo iné farebné akcenty. Pri správnom kombinovaní je všetko dovolené. Aká farba kuchyne je tá správna? Poradíme vám!

Sprievodca farbami kuchýň

Farbu kuchyne vyberáme v 2 úrovniach, farbu kuchynskej linky a farbu stien v kuchyni. Farby by ste mali vyberať nielen podľa toho, aké sa vám páčia, ale aj podľa toho, či v kuchyni iba varíte, či je súčasťou kuchyne aj jedálenský kút, alebo je kuchyňa moderne prepojená s obývačkou. Pri výbere farieb myslite tiež a na to, že správne zvolené farby dokážu ovplyvniť našu náladu alebo dokonca podporiť aj chuť do jedla. Vyberáme farbu kuchynskej linky a farbu stien v kuchyni.

5 tipov pre použitie farieb v kuchyni

kontrast-barev-kuchyne.jpg

1. Základné pravidlo „3 a dosť“

Zvoľte jednu základnú farbu kuchynskej linky a kňou potom laďte zvyšok. Kombinovať môžete tón v tóne alebo naopak postaviť farby v kuchyni na kontrastoch.

2. Zvoľte jeden prepájajúci prvok

Napríklad: zvolili ste v bielej kuchyni drevenú pracovnú dosku? Prepojte akcent dreva celou kuchyňou. Trendom je „vytiahnutie“ pracovnej dosky vo forme obloženia kuchyne, pracovná doska tak plynule prechádza na stenu, medzi spodné a horné skrinky. Alebo siahnite po moderných otvorených policiach v rovnakom dekore, ako je pracovná doska.

obklad-kuchyne-v-bavrve-desky.jpg
cerna-kuchyne.jpg

3. Riaďte sa veľkosťou kuchyne

Svetlé farby opticky zväčšujú priestor, sú skvelým pomocníkom pre malé kuchyne alebo kuchyne s malými oknami. Tmavé farby naopak svetlo pohlcujú, a preto by ste ich mali používať zásadne vo veľkých kuchyniach, dostatočne presvetlených.

4. Optická hra farieb

V prípade moderného prepojenia kuchyne s obývačkou vám farby umožnia hrať sa s celým priestorom. Môžete ho opticky oddeliť alebo prepojiť tak, aby sa kuchyňa stala stredobodom priestoru alebo naopak nenápadne splynula. Využite napríklad možnosti poskladať z jednotlivých kuchynských skriniek aj prvky obývačkovej steny.

obyvak-kuchyne.jpg
bezova-kuchyne-obklad-kvetiny.jpg

5. Neutrálna kuchyňa verzus farebné steny

Dokonalý efekt dokážu v kuchyni zaistiť farebné steny. Odhalené tehly, nápadité marocké motívy, patchwork, kobercové vzory, kameň alebo tapetové motívy plné kvetov a sýtych farieb premenia každú kuchyňu ako mávnutím kúzelného prútika.

Farba kuchyne. Ktorú z nich si vybrať?

Farby v kuchyni sú nielen základom štýlu, ale ovplyvňujú aj našu náladu. Akú farbu kuchyne by ste mali zvoliť, aby Vaša nová kuchyňa pôsobila moderne a štýlovo? Trendy sivá alebo obľúbená biela kuchyňa?
undefined
Biele kuchyne
undefined
Kuchyne s drevom
undefined
Čierne kuchyne
undefined
Šedé, antracitové kuchyne
undefined
Zelené kuchyne
undefined
Červené kuchyne
undefined

Projektový konzultant je tu pre vás

Štýlová kuchyňa bez starostí
 
  • komfortný zákaznícky prístup
  • vaše maximálne pohodlie a úspora času
  • pravá ruka pre váš projekt

Vieme, aká náročná môže byť rekonštrukcia vášho bývania. Služby projektového konzultanta vám poskytneme zadarmo. Chcem vedieť viac.

Dohodnúť schôdzku

konzultant.jpg
Mohlo by vás zaujímať
undefined
Pred nákupom kuchyne
Na čo sa pripraviť, ako postupovať pri plánovaní novej kuchyne?
undefined
Štýlové riešenia kuchýň
Objavte inšpiráciu pre štýlové riešenia kuchýň od našich SIKO dizajnérov.
undefined
Grafický návrh kuchyne
Naplánujeme pre vás kuchyňu podľa vašich predstáv.
undefined
Kuchyňa na mieru
Vyberte si zo širokej ponuky našich kuchýň na mieru.
lp-nesvary-stara-kuchyne-min.jpg
Nešváry v kuchyniach
Všetci opakujeme chyby, ktoré skôr či neskôr začneme ľutovať.
undefined
Katalóg kuchyne
Prelistujte katalóg kuchýň a načerpajte inšpiráciu.